Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

nasıl bir succubus çağırırım?

Chris Yuvari

New member
nasıl çağırıldığını bilmiyorum ssin sitesinde ki makaleyi okudum ve ritüelinin olduğu yazıyordu yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim <3

chrisyuvari said:
nasıl çağırıldığını bilmiyorum ssin sitesinde ki makaleyi okudum ve ritüelinin olduğu yazıyordu yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim <3

Bir tutam tuz, bir parça eti cin bisküvi ve kıvamını ayarlamak için biraz su-un. Hamur kıvamına gelmeli. Daha sonra bunu yastığının altına koyuyorsun. Kıvamını iyi ayarlaman lazım yoksa yanlışlıkla incubus gelip seni bi temiz becerebilir.
Satanist değilsin herhalde. Muhtemelen forumu falan da takip etmiyorsun çünkü çok belli. Hem sorduğun soruyla hem de üslubunla. "Bi de cinni s2şi deneyeyim" moodunda mısın? Hem belki arkadaşlarıma anlatabileceğim bir deneyim olur veya da?
Çağıramazsın. Hadi naş

Gereksiz güldüm bu yoruma :D Aynı fikirdeyim, diyeceğim şey yanlış anlaşılmasın, bu içerik ve uygulama da bizzat JoS tarafından sunulmuş fakat Şeytan'ın kimseye kimsenin pezevenkliğini yapacağını düşünemiyorum. Bu uygulamalar da yüksek ihtimal gelişmiş insanların, Şeytan'a seks oyuncağı siparişi verir gibi sipariş vereyim, ayarladığında bakarım keyfime kafasında değil de enerjisel boyutta bir takım amaçlara ulaşabilmesi için verilmiştir. Arkadaşın spesifik bir durum belirtmeden bunu sorması niyetinin gelişim olmadığını açık ediyor.

YONE666 said:
chrisyuvari said:

Succubus çağırmaktan kastınız. Şeytan babadan cinsel veya duygusal bir partnerlik için bir eş ise standart ayin de şeytan babaya isteklerinizi uygun bir dille bildirin. Kendisi uygun gördüğü şekilde gerekeni yapacaktır.

Ancak ve ancak unutmamalıyız ki, bunlar birkaç saate alınabilecek kararlar değildir. Uzun uzadıya düşünülmeli eğer uzun süreli duygusal bir ilişki istiyorsanız. Bunun altından kalabilecek misiniz?

Ekleyeyim, ayin de
1- Amacınızı net bir şekilde belli edin. 1 defalık sadece cinsel birliktelik mi, yoksa uzun süreli duygusal bir ilişki mi.

2- Duygusal ilişki ise bir deneme süresi isteyebilirsiniz. Belki zor gelecek. Ve bu işler çocuk oyuncağı değildir.

3- İki varlık arası ilişkiler(ister demon, ister insan olsun) karşılıklı fedakarlıklar üzerine kurulur. Demonlar bunu bizden iyi bilir.

4- Uzun süreli ise açık uçlu bir ilişki mi istiyorsunuz? Aynı zamanda o demon dan başka sevgililerinizde olsun istiyorsanız bunuda belirtin. Belirtin çünkü bazı demonlar tek bazıları çok eşlidir. Aynı biz insanlar gibi.

5- Unutmayın ki, şeytan ve demonlar bizi bizden iyi bilirler. Ayin de açık olmanız gerek.

Yani diyorsun ki pizza siparişi gibi partner siparişi versin Şeytan'a 🤔 Yanlış düşünüyorsun bence dostum. Arkadaşın niyeti partner edinmekse yazdığın talimatlar doğrultusunda bir pezevenkle görüşsün o da yardımcı olur. Satanizm pratikleri bu kadar basite indirgenmemeli. Saygılarımla.

YONE666 said:
Sitede şöyle anlatıyor;

Nasıl başlanır:
Öncelikle, Şeytan Baba’ya bir ritüel yapıp ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi spesifik, belirli ve kesin bir şekilde belirtmeniz önemlidir -nasıl bir ilişki istiyorsanız (örneğin sadece cinsel bir partnerlik mi, hem cinsel hem de romantik bir ilişki mi;...

https://spirituelsatanizm.org/succubus-ve-incubuslar/ yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

Aynı zamanda, şeytan'a ayin'den bahsediyoruz. Evrenin en güçlü varlığına sesleniyoruz. Bu pizza siparişi vermekle ayni şey değil. Tanrılara inanmak dağları düz edebilir. Satanizm'i, tarihi zamanın başlangıcına dayanan spiritüel satanizm'i pizza siparişi vermeye benzetmemelisiniz.

Tüm evrenin kralı şeytan baba bizi bizden iyi bilir. Merak etme bir demon'ı çağırmadan önce onu çağırmak istediğimizi bilebilirler.

Ben sadece sitedekinden yola çıkarak bir cevap verdim. Belki yanlış ta anlamış olabilirim. Ancak cinsellik zevklidir. Bunu sağlayacak kişilere 'pezevenk' diyerek bu sembolleştirmek doğru olmaz diye düşünüyorum.

Arkadaşımız foruma yeni gelmiş, yeni adanmış veya öğrenmeye çalışan bir dostumuz olabilir. Fazla üstüne gitmemenizi rica ve temenni ediyorum.
Ruhani gelişim yanında bilgeliği de getirir. Kendisine biraz zaman verin.
Yanlışım varsa affola.

Sevgiler, saygılar...

Beni yanlış anlamışsın. Pizza siparişi benzetmem Satanizm'in kendisine yapılmış bir benzetme değil. Yorumumdaki sitemim zaten bazı değerlerin basite indirildiğini düşünmemden kaynaklı. Hal böyleyken kendim daha beter bir değersizleştirme yapmam. Succubus/Incubus meselesinde ise benim şahsi görüşüm başlığı açan arkadaşın açık bir şekilde sadece zevk arayışı içerisinde bu soruyu sorması. Hesap açıp succubus nasıl çağırırım diye sormaya gelmiş. Dinle ciddi bir ilgi alaka içerisinde olsa bundan önce sorulabilecek tonlarca soru var. Succubus/Incubus lar da bildiğim gibi Demonlar, başka bir deyişle tanrılar. Bu durumda ben Şeytan'ın böyle bir uygulamayı sadece zevk ihtiyacımızı giderelim diye vermediğini düşünüyorum ve bu yüzden işin çok basitleştirildiğine dair bir sitemde bulundum. Sana şahsi bir yorumum veya saldırganlığım yok. Eğer öyle algıladıysan özür dilerim. Esenlikler.

Burada çocukça davranışlarlardan uzak durup, yardım isteyen arkadaşımıza sadece tavsiye veriyoruz. Bunu unutmayın.

Incubus/Succubuslar Tanrıdır. Ne hakla bu kadar ukala ve aptalca şeyler söylüyorsunuz? Anlaşılan akıl yaşınız çok küçük ki, bir şeyleri idrak edecek seviyede değilsiniz. Kendinizi bir daha bu konuda uyarttırmayın.

Kime ne öfkeniz varsa veya neyi kendinize yediremiyorsanız buraya her geldiğinizde sürekli bir şeyler çıkartıyorsunuz. Sizce de yetmedi mi? Hayatınızı düzeltmek ve gelişiminizi sağlamak gibi yapmanız gereken daha önemli işler yok mu?

Aeternus said:

Burada çocukça davranışlarlardan uzak durup, yardım isteyen arkadaşımıza sadece tavsiye veriyoruz. Bunu unutmayın.

Incubus/Succubuslar Tanrıdır. Ne hakla bu kadar ukala ve aptalca şeyler söylüyorsunuz? Anlaşılan akıl yaşınız çok küçük ki, bir şeyleri idrak edecek seviyede değilsiniz. Kendinizi bir daha bu konuda uyarttırmayın.

Kime ne öfkeniz varsa veya neyi kendinize yediremiyorsanız buraya her geldiğinizde sürekli bir şeyler çıkartıyorsunuz. Sizce de yetmedi mi? Hayatınızı düzeltmek ve gelişiminizi sağlamak gibi yapmanız gereken daha önemli işler yok mu?

Incubus/Succubuslar Tanrıdır.
AAA. e ben bunu bilmiyordum.
Ne hakla bu kadar ukala ve aptalca şeyler söylüyorsunuz? Anlaşılan akıl yaşınız çok küçük ki, bir şeyleri idrak edecek seviyede değilsiniz.
Ya biliyor musun açıklama yapmaktan bayağı sıkıldım. Bravo tamam doğru anladın çok iyi anladın herkes bi şey anlıyor burada hay arkadaş. Kıt beyinliyim ben kafam bu kadar çalışıyo.
Kendinizi bir daha bu konuda uyarttırmayın.
Şey zaten artık forumda durmama kararı aldım. Sadece ana sayfayı takip edeceğim. Burada benim anlayamadığım proflar dolu. Siz kendi aranızda takılın arkadaşın sorusuna da temiz bi cevap verin. Çok ciddi olsun çünkü arkadaş çok ciddi.

YONE666 said:
lavenderblonde said:
chrisyuvari said:

Bir tutam tuz, bir parça eti cin bisküvi ve kıvamını ayarlamak için biraz su-un. Hamur kıvamına gelmeli. Daha sonra bunu yastığının altına koyuyorsun. Kıvamını iyi ayarlaman lazım yoksa yanlışlıkla incubus gelip seni bi temiz becerebilir.
Satanist değilsin herhalde. Muhtemelen forumu falan da takip etmiyorsun çünkü çok belli. Hem sorduğun soruyla hem de üslubunla. "Bi de cinni s2şi deneyeyim" moodunda mısın? Hem belki arkadaşlarıma anlatabileceğim bir deneyim olur veya da?
Çağıramazsın. Hadi naş

Buna güldüm ama yalan yok. xd Güzeldi.

Lavonder blonde hanım,
Nasılsınız? Neler yapıyorsunuz? Ruhunuz ne durumda?

İyiyim umarım sen de iyisindir. Napayım yaz mevsimi işte 7*24 baygınlık, yaptığım bi şey yok bunun dışında.
Ruhunuz ne durumda? Gayet iyi. Hatta hiç olmadığı kadar özgür ve rahat. Yüklerimden kurtuldum sonunda. Seninki de öyle olsun iyi ol. 333

lavenderblonde said:
chrisyuvari said:

Çağıramazsın. Hadi naş

Bu paylaştığınız yazının kalitesizliği, iğrençliği ve kötülüğü ne böyle? "Satanist değilsin" ya da "Forumu çok takip etmiyorsun" gibi bir yargıda bulunma hakkını ve cesaretini size kim veriyor? Burası Şeytan babanın tapınağı ve herkes buna göre davranmalı. Saçma salak triplerin ve ergence hareketlerin yeri yok. Daha önce de şu an yaptığınız gibi bir rezillik yüzünden uyarıldınız şimdi de uyarılıyorsunuz. Yetkililer sizin gibi insanları neden burada tutuyor gerçekten anlamıyorum.

Arkadaşlar, lütfen şu alıntı sistemini düzgün şekilde kullanın. Ya alıntıladığınız mesajları kalınlaştırın ya da alıntı bloğu kullanın.
Code:
[quote]
...ile başlayan bir bloğun,
Code:
[/quote]
...ile kapanması gerektiğini ve bunların eşit miktarda olduğunu unutmayın.

Lavender Hanım, rutin uyarıların sizi yorduğunun ve bilinçli bilinçsiz bir mağdur zihniyeti yarattığının farkındayım ancak bunları kişisel algılamamalı ve benliğinizi bu kadar yıpratmamalısınız. Kavrayışın ve eylemlerin çeşitli seviyeleri vardır, size göre mesajınızda herhangi bir problem olmayabilir ancak sizce de böyle bir ortamda, bu yakışıksız kaçmıyor mu? Dahası, gelişmiş herhangi bir ruhun bu tarz bir mesaj yazacağını düşünebiliyor musunuz? Burada öğrenmeniz gereken şeyler var.

Eğer bir yanlış yaptıysanız ve birileri sizi bu konuda uyardıysa, aslında burada minnettarlık duymalısınız zira hayatımızda hangi noktada böyle toleranslı ve kolektif refahı amaçlayan bir yer bulabiliyoruz? Tanrılara hakaret etmenize izin verilse ve size bu varlıkların da tanrı olduğunu söylemesek, siz sonra daha sert hakaret ve küfürlerde bulunsanız, ardından bu konuda kötü şeyler yaşasanız, bu sizin için daha mı iyi olurdu? Böyle düşünebilirsiniz. Biz sizden özür beklemiyoruz ama temel saygı zaruri.

Bizim kimseyi kovacak hâlimiz yok, ki tam tersine, buraya gelen herkese yol göstermek için buradayız. Daha önce belirttiğim gibi, forumdan insanlar ya kendi istekleriyle ayrılır ya da yaptıkları sebebiyle yasaklanırlar. Yasaklanmalar dahi, esasen, bu kişilerin kendi suçları sebebiyle olur ve biz sadece gereken işlemi uygularız. İnsanlar farklı seviyelerde olabilirler ve gereken özenle birlikte, gelişir ve büyürler. Bu bizim üslubumuza ve işimizin kalitesine, aynı zamanda da, vazgeçilemez bir şekilde karşıdaki kişinin bunu ne kadar istediğine ve gelişime ne kadar açık olduğuna da bağlıdır.

Spine said:
Arkadaşlar, lütfen şu alıntı sistemini düzgün şekilde kullanın. Ya alıntıladığınız mesajları kalınlaştırın ya da alıntı bloğu kullanın.
Code:
[quote]
...ile başlayan bir bloğun,
Code:
[/quote]
...ile kapanması gerektiğini ve bunların eşit miktarda olduğunu unutmayın.

Lavender Hanım, rutin uyarıların sizi yorduğunun ve bilinçli bilinçsiz bir mağdur zihniyeti yarattığının farkındayım ancak bunları kişisel algılamamalı ve benliğinizi bu kadar yıpratmamalısınız. Kavrayışın ve eylemlerin çeşitli seviyeleri vardır, size göre mesajınızda herhangi bir problem olmayabilir ancak sizce de böyle bir ortamda, bu yakışıksız kaçmıyor mu? Dahası, gelişmiş herhangi bir ruhun bu tarz bir mesaj yazacağını düşünebiliyor musunuz? Burada öğrenmeniz gereken şeyler var.

Eğer bir yanlış yaptıysanız ve birileri sizi bu konuda uyardıysa, aslında burada minnettarlık duymalısınız zira hayatımızda hangi noktada böyle toleranslı ve kolektif refahı amaçlayan bir yer bulabiliyoruz? Tanrılara hakaret etmenize izin verilse ve size bu varlıkların da tanrı olduğunu söylemesek, siz sonra daha sert hakaret ve küfürlerde bulunsanız, ardından bu konuda kötü şeyler yaşasanız, bu sizin için daha mı iyi olurdu? Böyle düşünebilirsiniz. Biz sizden özür beklemiyoruz ama temel saygı zaruri.

Bizim kimseyi kovacak hâlimiz yok, ki tam tersine, buraya gelen herkese yol göstermek için buradayız. Daha önce belirttiğim gibi, forumdan insanlar ya kendi istekleriyle ayrılır ya da yaptıkları sebebiyle yasaklanırlar. Yasaklanmalar dahi, esasen, bu kişilerin kendi suçları sebebiyle olur ve biz sadece gereken işlemi uygularız. İnsanlar farklı seviyelerde olabilirler ve gereken özenle birlikte, gelişir ve büyürler. Bu bizim üslubumuza ve işimizin kalitesine, aynı zamanda da, vazgeçilemez bir şekilde karşıdaki kişinin bunu ne kadar istediğine ve gelişime ne kadar açık olduğuna da bağlıdır.

Ah Sevgili Spine
Yine bende çakırkeyif etkisi yarattın.
size göre mesajınızda herhangi bir problem olmayabilir ancak sizce de böyle bir ortamda, bu yakışıksız kaçmıyor mu?
Sorulan soru tabii 10 numara. Ama Efendi Spine bakın şimdi. Adamın Satanist olmadığı besbelli bunu biliyoruz zaten bunda sorun yok, soru sormakta da hiçbir sorun yok ben de çok ahmakça sorular sordum sonuçta. Ben derken diğer tüm arkadaşları da dahil edeyim kendimi yeriyormuş gibi görünmeyeyim 3. Her neyse ama be kardeşim apar topar bir hesap açıp böyle bi soru da sormazsın be. Oku soruyu bi bak senin de kafanı açacak. Adamın öğrenmeye niyeti yok, satanist olmaya niyeti yok, araştırmaya falan da niyeti yok. İnternette cinlerle evlenen adamların hikayelerini görmüş falan falan, sonra bunu arama motorunda aramış ve karşısına bu iki yabancı kelime çıkmış, sonra bunları da sörçlemiş ve burayı bulup okumuş sonra da hesap açıp apar topar buraya yazmış. Üstteki arkadaşın dediğine de sonuna kadar katılıyorum, pizza ister gibi Şeytandan bunu dileyemezsin. Bu yüzden ben de onun anlayacağı şekilde açıkladım durumu. Hatta verdiğim tarifi bile denemiştir bu. Ayrıca bak cidden diyorum sen, Bright Bey ve forumda birileri falan daha var ve de Pegasus haricinde kimse benim umursadığım kişilerden değil. Ne bilgisine inanıyorum ne de sergiledikleri tavırlara. Çünkü şimdi aklıma geldi mesela ana sayfada bir içerik vardı ve kapak fotosunda Şeytan ve allah karşılaştırması yapılırken Şeytan için *güzel kadınlar gönderir* gibi bir şey yazıyordu. Tüh kimse bununla ilgilenmedi galiba.
Ayrıca
Bunu fantezi kurarak bir süre yaptıkça, bir süre sonra Demon’ınız da yaptıklarınızı astral düzlemde hissedip zevk alacaktır. İlk başlarda Demon’ınızı tam olarak fiziksel bir şekilde algılayabilene ve bundan zevk alabilene dek, orgazm olana kadar kendiniz mastürbasyon yapabilirsiniz. Bunu yapınca, Demon’ınız da orgazm olacaktır
benim dediğimin de tıpkı bu yazı gibi rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum. Daha doğrusu şöyle ki cinni s2ş ve gelip seni becerir dedim ya, ona köpürdü bu o piti pitiler.
Dahası, gelişmiş herhangi bir ruhun bu tarz bir mesaj yazacağını düşünebiliyor musunuz?
Eğer bunu Tanrılara saygısızlık olarak görüyorsan hayır ben saygısız değilim, onların öneminin ve değerinin de farkındayım. Eğer bunu şahsa yönelik söylediğim ifadelerden dolayı söylüyorsan, evet böyle bir şey söyleyebilir. Bana göre hiciv akıl ister ve bazen hakaret de. öte yandan memes başlığında zannedersem Bright*ın bir yahudi için orrr3spu çocuğu dediği bir ifadeye denk gelmiştim. Ve o mesela bana göre gelişmiş bir ruh eğer kelimelere takılıyorsan. :d
Biz sizden özür beklemiyoruz ama temel saygı zaruri.
Zaten özür dilemiyorum, N*aptım ki* Bunu sorana da saygı duymuyorum. Kafasındaki fanteziyi yaşayamaz bu. Zaten ona böyle bir şans verilmiş olsaydı bile o yine bunu anlamazdı. Muhtemelen 7*24 eliyle kendine muamele yapıyor çünkü. Bilirsin ya şöyle s2tim böyle soktum muhabbetçilerini.
Bunu söyleyip artık foruma uğramıyorum çünkü sen, bright ve şu başka iki üç kişi hariç fazla aşağılık ve rezaletler var. Yeter anam, bıktık pelinsuları görmekten. Büyük çoğunluğun reşit olduğu bir forumda mıyım, lisede ikide bir bayılan pelinsuların olduğu 9B sınıfında mı belli değil.
Tanrılara hakaret etmenize izin verilse
Tekrar söylüyorum, tanrılara asla hakaret etmiyorum onların hepsi benim için anne baba ve sevgili. Benim tanrılara yaptığım tek saygısızlık olsa olsa onlardan manitayla barışmak falan istemek olmuştur herhalde .7 ki onun da özürünü hala dilerim hala. Onlardan bazıları bana her zaman yardım etti ve ben bu yardımlarını kanlı canlı bir şekilde gördüm. Bunu aman aman bi şeymiş gibi söylemiyorum sadece kendimi ifade ediyorum. Bu yüzden ben onlara ne iyi ne kötü günümde saygısızlık yapamam. Kimse yapamaz orası ayrı. Soruyu soran şahıs yapabilir tabii ki yapmış da zaten.
Buradakileri sokmak istediğiniz bir üniforma var, bunu çok iyi anlıyorum evet düzen olmalı. Ben de bu üniformaya girmiyorum ve bu yüzden foruma uğramayacağım. Buranın düzenini bozmamak için değil, düzen falan yok zaten burada. Şu avelleri daha fazla görmek istemediğim için. Pegasus da bu üniformayı giymedi ve bu yüzden banlandı. Yoksa mesela onun dilinden ben gayet güzel anlıyordum ve foruma da katkıları olduğunu görmüştüm.
Ve son olarak onaylanırsa buradaki üzerine alınması gerekenler için söylüyorum, sizleri, moderatörlerin hepsini ve hatta kara güneşin askerini bile -ki kendisini pek sevmemiştim ama bu onun, belki kendince belki bizim için farketmeksizin, doğru ve dobra bir karakter olmadığı anlamına gelmiyor- dahil etmeyerek söylüyorum ve Yone kardeşimi.
Apt4lsınız, sadece ana sayfada paylaşılanlarla yetiniyorsunuz ve şu şahısın şu rezil sorusuna bile bön bön bakıp o şekilde cevap veriyorsunuz. Bu yüzden esas saygısız sizlersiniz. Sadece kelimelere çok takılıyorsunuz ama onu bile beceremiyorsunuz. Hattta moderatörlerin neden düzen istediği bile anlamıyorsunuz. Aslında hiçbir şeyi beceremediğinizi düşünüyorum ama bu bir ön yargı ama doğrudur muhtemelen. Yeniliklere hiçbir zaman açık değilsiniz ve olmayacaksınız, bu yüzden ve aslında yobazlardan falan bir farkınız yok. Hatta şeriatçısınız o derece yani. Triggerlamayı meslek haline getirmişsiniz belli ki. Sadece devamlı şimşekleri üzerine çeken ben oluyorum. Her neyse, artık burada değilim ne okumak için ne de yazmak için.
Esenlikler ve iyi günler

Saygıdeğer üyeler, Aeternus Hanım üslup konusunda zaten uyarı geçmiş, bir de siz itfaiye ekibinin önüne çıkan vatandaş gibi müdahil olup iyice yangını söndüreyim derken ateşi yaymayın.

Lavenderblonde Hanım ile Absent Bey'in üslupları ve abartılı ifadeleri problemli olsa bile onlar da sizin gibi uyarı geçmeye çalışıyor. Burada sadece çok argo ifadelerle belirtmişler ve bunu da onaylamıyoruz, ancak dikkat çekmeye çalıştıkları nokta zaten sizinle aynı.

Soran üyenin de bir suçu yok. Birbirinizi mağdur etme makinesine dönüşmenizin gereği yok. Birbirinizi çokça mimliyorsunuz, sonra da ya alınganlık ya da saldırganlık ile karşılık veriyorsunuz...

lavenderblonde said:

Esenlikler,

Yanlışınız var. Biz kimseyi üslubundan dolayı yasaklamayız. Öyle olsaydı forumlarda kimse barınamazdı. Arzumuz elitizm olsa dahi bu bir giriş ya da barınma kuralı değil. Aksine insanları biraz daha hoşgörülü olmaya sıkça yönlendirmişizdir.

Her bir banlanma, bizim Yüksek Rahip Hoodedcobra666'ya verdiğimiz detaylı raporların ürünü olarak gelişiyor. Yabancı forumlarda da üslubu sorunlu ya da uyumsuz çok fazla insan var ancak yasaklanmıyorlar, yani Yüksek Rahip Hoodedcobra666 orada uygulamadığı kuralları buraya da uygulamıyor.

Banlanan her bir üye, eğer banlanmışsa biliniz ki tahammül seviyesinin ötesinde suçlar işlemiştir.

İyi günler.

Alena666 said:
chrisyuvari said:

Esenlikler,

Şeytan Succubusları herkese göndermiyor diye biliyorum. Özellikle açıklığınız iyi değilse zaten bir Tanrıyla anlaşıp konuşamazsınız. Bu yüzden ilerde, yenilikten çıkınca deneyin derim.

Ritüeli detaylıca veremem ama standart ayinle Şeytan'dan rica ediyorsunuz ve onayı gelirse diğer aşamaları gerçekleştiriyorsunuz...

Ayrıca Absent Bey/Hanım, "Şeytan'ın pezevenklik yapacağı" "pizza siparişi" ya da "Şeytan'dan seks oyuncağı istemek" gibi tabirler nedir? Bahsettiğiniz kişiler """Tanrılar ve Şeytan""". Rica ediyorum terbiyenizi takının, bu ne saygısızlık? Kimden bahsediyorsunuz siz? İnsanlar arkadaşlarıyla bile böyle konuşmaz ya. Gerçekten terbiyesizlik, rezalet.

İyi günler dilerim.

Olayın bu post içerisinde, kimi yerlerde ele alınış şekline bakalım. Kimi yerlerde diyorum çünkü hesap açar açmaz ilk yaptığı şey nasıl succubus çağırırım diyen kardeşimizin yaş aralığından tutunda, dinimize zihninde biçtiği ciddiyet ve değere kadar her şeyi ele veren bu eylemi dışında kimseyle spesifik bir sorunum yok. Yani kimseyi hedef göstermediğimi iyi anlayın. Buna siz de dahilsiniz. Yorumumum ve yorumların farklılık sebebi soruyu, soru sahibinin niyetini ve verilmesi gereken cevabı farklı şekillerde algılıyor olmamız. Lakin ben sizin yorumunuza bu kadar kolay iğrenç demiyorum. Eğer Tanrıların, insanların tercihlerine göre seçilip, sırf onun zevki için yatağına gelecek varlıklar olduğunu düşünüyorsanız, bakış açınız iğrençmiş gerçektende dersem olaya karşı perspektiflerimizin arasındaki farkı daha iyi anlarsınız sanırım.

Daha da açayım. Soru soran kardeşimizin tek derdi belli ki aktif olmayan seks hayatındaki açığı TANRILARLA kapatmak. İnsan kadınların yüz vermediği bu yaşı küçük arkadaş TANRILARA layık olduğunu düşünüyor olsa gerek! Bu arkadaşın durumundaki, daha gerçekçi bir bakış açısına sahip kimseler, aynı metodla seks oyuncağı siparişi veriyor! Karnı acıkan insan açar telefonu, pizzacıyı arar, sucuk olmasın ve hamuru ince olsun diyerek pizza sipariş eder. Azan bu arkadaşın benzer şekilde Şeytana ulaşıp, uzun süreli olsun ve sarışın olsun diyerek TANRI çağırması size ne kadar mantıklı geliyor. JoS'un sunduğu bu pratiğin, bu tarz bir zihniyete ve gelişmişliğe sahip olan insanlar için sunulmadığına eminim.

Size sorum şu: Zevk arayışını 500 lirayı eskorta vermek istemediği için bir TANRIYLA gidermeye çalışan bu arkadaş mı terbiyesizlik yapıyor yoksa ben mi? Şimdi diyeceksin bu eskort benzetmesi ne. JoS'un sunduğu pratiğe benzetme yapmıyorum. Pratiğe karşı alınan tutuma benzetme yapıyorum hanımefendi. Tıpkı önceki benzetmelerimde yaptığım gibi. Değerli yoldaşlarım arkadaşa güzel bir şekilde yardımcı olmaya çalışmışlar ama siz de dahil çoğu arkadaşın bariz olan niyetini ve bakışını göz ardı etmiş. Eğer bu tavsiyeler ciddi bir niyete sahip birine yapılsaydı yerinde olurdu. Ama bu arkadaşın gözünde verilen bu bilgilerin, yaptığım benzetmelerden form ve değer açışından hiçbir farkı olmaz. Benzetmelerimin maksadı da bu gerçeğe dikkat çekmekti fakat anlaşılan forumdaki genel kitle anlamadan saldırmayı huy edinmiş. Neredeyse her postta benzer bir tutum var.

Demem o ki incilerinizi domuzlara atmayın millet. Gözlerinde tezekten farkı olmaz ve değerli incilerinizi kirlettiğinizle kalırsınız.

Forumda kalmak istemiyorum sanırım. Genel tutumu ve üslubu hiç beğenmedim.

Size de iyi günler.

zavaliebalo said:
Olayın bu post içerisinde, kimi yerlerde ele alınış şekline bakalım. Kimi yerlerde diyorum çünkü hesap açar açmaz ilk yaptığı şey nasıl succubus çağırırım diyen kardeşimizin yaş aralığından tutunda, dinimize zihninde biçtiği ciddiyet ve değere kadar her şeyi ele veren bu eylemi dışında kimseyle spesifik bir sorunum yok. Yani kimseyi hedef göstermediğimi iyi anlayın. Buna siz de dahilsiniz. Yorumumum ve yorumların farklılık sebebi soruyu, soru sahibinin niyetini ve verilmesi gereken cevabı farklı şekillerde algılıyor olmamız. Lakin ben sizin yorumunuza bu kadar kolay iğrenç demiyorum. Eğer Tanrıların, insanların tercihlerine göre seçilip, sırf onun zevki için yatağına gelecek varlıklar olduğunu düşünüyorsanız, bakış açınız iğrençmiş gerçektende dersem olaya karşı perspektiflerimizin arasındaki farkı daha iyi anlarsınız sanırım.

Daha da açayım. Soru soran kardeşimizin tek derdi belli ki aktif olmayan seks hayatındaki açığı TANRILARLA kapatmak. İnsan kadınların yüz vermediği bu yaşı küçük arkadaş TANRILARA layık olduğunu düşünüyor olsa gerek! Bu arkadaşın durumundaki, daha gerçekçi bir bakış açısına sahip kimseler, aynı metodla seks oyuncağı siparişi veriyor! Karnı acıkan insan açar telefonu, pizzacıyı arar, sucuk olmasın ve hamuru ince olsun diyerek pizza sipariş eder. Azan bu arkadaşın benzer şekilde Şeytana ulaşıp, uzun süreli olsun ve sarışın olsun diyerek TANRI çağırması size ne kadar mantıklı geliyor. JoS'un sunduğu bu pratiğin, bu tarz bir zihniyete ve gelişmişliğe sahip olan insanlar için sunulmadığına eminim.

Size sorum şu: Zevk arayışını 500 lirayı eskorta vermek istemediği için bir TANRIYLA gidermeye çalışan bu arkadaş mı terbiyesizlik yapıyor yoksa ben mi? Şimdi diyeceksin bu eskort benzetmesi ne. JoS'un sunduğu pratiğe benzetme yapmıyorum. Pratiğe karşı alınan tutuma benzetme yapıyorum hanımefendi. Tıpkı önceki benzetmelerimde yaptığım gibi. Değerli yoldaşlarım arkadaşa güzel bir şekilde yardımcı olmaya çalışmışlar ama siz de dahil çoğu arkadaşın bariz olan niyetini ve bakışını göz ardı etmiş. Eğer bu tavsiyeler ciddi bir niyete sahip birine yapılsaydı yerinde olurdu. Ama bu arkadaşın gözünde verilen bu bilgilerin, yaptığım benzetmelerden form ve değer açışından hiçbir farkı olmaz. Benzetmelerimin maksadı da bu gerçeğe dikkat çekmekti fakat anlaşılan forumdaki genel kitle anlamadan saldırmayı huy edinmiş. Neredeyse her postta benzer bir tutum var.

Demem o ki incilerinizi domuzlara atmayın millet. Gözlerinde tezekten farkı olmaz ve değerli incilerinizi kirlettiğinizle kalırsınız.

Forumda kalmak istemiyorum sanırım. Genel tutumu ve üslubu hiç beğenmedim.

Size de iyi günler.

Dostum sen ve lavenderblonde bu kişi hakkında sherlock holmes edasıyla bir şeyler saydırıyorsunuz ama, sorun şu, nereden biliyorsunuz?
Tanrılar ve Satanism ile ilgili hiç bir bilgisi olmayıp da, sadece seks açlığını gidermek için Succubus çağırmaya çalıştığını,
Pizza siparişi verir gibi Şeytan'dan bir şey isteyeceğini,
Lavenderblonde'un dediği gibi, "cinni s2şi denemek" istediğini nereden biliyorsunuz?

Belki de kendisi ruhani açıdan gerçekten gelişmiş birisi - belki de kendisi ruhaniyet ve tanrılarla gerçekten ilgileniyor ve, karşısına çıkan succubus olayını merak etmiş. Buraya da sormaya karar vermiş. Belki de siteyi altından üstüne kadar tamamen okuyup succubus başlığını kaçırmış.

Veya belki de gerçekten bu konularda hiç bir şey hakkında hiç bir bilgisi yok ve "succubus çağırmak havalı olurdu" kafasıyla takılıyor. Diyelim ki böyle. Böyle bir durumda bile vermeniz gereken tepki bu değil, özellikle lavenderblonde adlı kullanıcının. Kendisi günlük hayatındaki problemleri buraya yansıtmayı bırakmalı ve karşı tarafa önerdiği "Bir tutam tuz, bir parça eti cin" tarifini, bir tutam olgunluk ve bir parça empati ile değiştirmeli.

Bu forum estergon'u atlattı aq, yukarıdaki soruya gayet basit bir şekilde 3 5 kelime kullanarak cevap verip konuyu kapatabilirdiniz.

Alena666 said:
Esenlikler,

Şeytan Succubusları herkese göndermiyor diye biliyorum. Özellikle açıklığınız iyi değilse zaten bir Tanrıyla anlaşıp konuşamazsınız. Bu yüzden ilerde, yenilikten çıkınca deneyin derim.

Ritüeli detaylıca veremem ama standart ayinle Şeytan'dan rica ediyorsunuz ve onayı gelirse diğer aşamaları gerçekleştiriyorsunuz...

İyi günler dilerim.

Bak, verilmesi gereken cevap zaten verilmiş. Daha da bir şeyler eklemek istiyorsan, "Succubus'lar ruhani olarak gelişmiş varlıklardır, eğer yalnız isen, veya sırf bir partnere ihtiyacın var diye çağırmak istiyorsan bunu yapamazsın" diye ekleyebilirsin.

Absent said:
Size sorum şu: Zevk arayışını 500 lirayı eskorta vermek istemediği için bir TANRIYLA gidermeye çalışan bu arkadaş mı terbiyesizlik yapıyor yoksa ben mi?

Bu tarz cümleleriniz hakaret kategorisine giriyor ve rencide etmekten başka bir olayı yok. Bu forumda bir çok kişiyle münakaşa yaşamış biri olarak, karşıdaki kişinin yazdığı şey ne kadar aptalca olursa olsun, düzgünce cevap vermek bir Satanist olarak değil, insan olarak boynumuzun borcudur. (pegasus dışında)
Eğer bir insanın rezil, iğrenç olduğunu düşünüyorsanız. Sen rezil ve iğrenç bir insansın diyerek saldırmak yerine düzgün bir üslup ile neden böyle hissettiğimizi açıklayabiliriz. Günlük hayatında bunu yapmak zorunda değilsin, ama en azından burada yap. Çünkü bu forumu nezih ve temiz tutmaya çalışan bir çok insan var. İfade özgürlüğü olduğu için, bariz troll olmayan neredeyse her yorum onaylanıyor (yanlışım yoksa). Gerçekten bu adamın yorumu neden onaylanmış aq dediğim bir sürü yorum onaylandı. Ama şöyle bir dış pencereden baktığın zaman, dramalar ve gerizekalı kavgalar dışında herhangi bir bilimsel, ruhani soru sorduğun anda cevabını aldığın bir platform. Burası kirletilmemeli, kirletmeyelim. İyi günler.

Soru sahibi arkadaş dışında kimseye hakaret ettiğimi düşünmüyorum. Ona bile doğrudan bir hakaret etmedim, bolca iğneleme yaptım. Kimseye iğrenç demedim, yazdıklarımı bir daha okuyun vaktiniz varsa.

Soru sahibi arkadaş hakkında çıkarımlarımı nasıl yaptığımı sormuşsunuz. Çok basit. Gerçek hayatta yaşıyorum. Belkilerde değil. Saygılarımla.

"Belki tüm herşeyi okumuş, Succubus makalesini kaçırmış, hemen hesap açıp ilk iş onu sormuştur" = "Belki yer çekimi yoktur, gök itimi vardır. Ya da kim bilir birisi zıplayanı alttan vakumluyordur :) "

Lavender Hanım, önünüzde gidecek uzun bir yolunuz var ve bu yolun özellikle zihinsel kavrayışta olduğunu söyleyebilirim. Eylemlerinizin sorumluluğunu üstlenmek yerine basitçe saçmalıyorsunuz ve pek çok suçtan ötürü yasaklanan bir üyeyi de bunun için kullanıyorsunuz. Bu noktadan sonra bizim size edebileceğimiz etki ve verebileceğimiz fayda sınırlanmış bulunuyor.

Kendiniz için uygun gördüğünüz şeyleri yapmakta özgürsünüz ancak bunun sizi hiçbir yere çıkarmadığından emin olabilirsiniz.
Gerçekten kendinize hayran bırakıyorsunuz, madem konuyu başlatan üyenin böyle olduğunu "biliyorsunuz", neden dalga geçmek yerine bir şeyler öğretmeye çalışmıyorsunuz? Her bilmeyene eğitimsiz köpek muamelesi yapacaksanız, size de aynı muameleyi gösterecek insanları saymamı ister misiniz? Yoksa insanlara yardımcı olmayı mı tercih edersiniz?

Bence dediğimi anlayacak kadar zekisiniz.

Spine said:
Lavender Hanım, önünüzde gidecek uzun bir yolunuz var ve bu yolun özellikle zihinsel kavrayışta olduğunu söyleyebilirim. Eylemlerinizin sorumluluğunu üstlenmek yerine basitçe saçmalıyorsunuz ve pek çok suçtan ötürü yasaklanan bir üyeyi de bunun için kullanıyorsunuz. Bu noktadan sonra bizim size edebileceğimiz etki ve verebileceğimiz fayda sınırlanmış bulunuyor.

Kendiniz için uygun gördüğünüz şeyleri yapmakta özgürsünüz ancak bunun sizi hiçbir yere çıkarmadığından emin olabilirsiniz.
Gerçekten kendinize hayran bırakıyorsunuz, madem konuyu başlatan üyenin böyle olduğunu "biliyorsunuz", neden dalga geçmek yerine bir şeyler öğretmeye çalışmıyorsunuz? Her bilmeyene eğitimsiz köpek muamelesi yapacaksanız, size de aynı muameleyi gösterecek insanları saymamı ister misiniz? Yoksa insanlara yardımcı olmayı mı tercih edersiniz?

Bence dediğimi anlayacak kadar zekisiniz.

Anladım evet. Ama mesele de tam olarak bu Spine bey. Soru sahibi arkadaşın kafa yapısını az çok anlayabiliyorum. Çünkü sorduğu sorudan, sorma biçimine kadar eski benden izler seçebiliyorum. Buda bana kişinin mentalitesine dair tecrübeden kaynaklı bir analiz yapabilme imkanı sunuyor. Abartılı ifadelerimin ve öfkemin, eski beni soru sahibi arkadaşa yansıtmamdan kaynaklı olduğuna kanaât getirdim.

Bununla birlikte size katılmadığım bir nokta var. İfadelerim abartılı olsa da, vurgu yaptığım noktalarda haklı olduğumu düşünüyorum. Tüm yazılarımda Tanrıların değerinin indirgendiğini düşünmemden yakındım ve bunun savaşını verdim. Sizce Tanrıların önemini vurgulamaya çalışan yazılarım yeterli bir "yardım" değil mi? Parmak bastığım noktalar çok mu yanlıştı? Arkadaşla dalga geçmedim, hızlı bir şekilde yazarken farkında olmadan geçtiysem kendisinden özür dilerim. Benim yaptığım şey soru - cevap kısmında oluştuğunu gördüğüm zihin yapısına dikkat çekip bunun eleştirisini yapmaktı. Belki bunu soru sahibi dostumuzun üzerinden yapmak (her ne kadar halâ din hakkında bilgi edinmek istemekten çok seks peşindeki biri olduğunu düşünsemde) yanlıştı. Topluluk içerisinde bu tutum bu kadar büyük bir ayıpsa başta başlık sahibi olarak herkesten özür dilerim.

Son olarak spesifik olarak size söylemek istediğim şeyler var. Görünüşe göre hatalı bir tutum sergilemişim, anlamama yardımcı olma şekliniz bu yazı mı? Eğer öyleyse benim tavrıma, aynı olmasa bile benzer. Zira bana eğitimsiz köpek muamelesi yapabilecek insanlar var demek, dolaylı yoldan öyle olduğumu ima etmektir.

Ben soru sahibi arkadaşın geçtiği yolların 100 metre altındaki bok çukurlarından geçtim. İnsanların hatalı kısımlarına sert bir şekilde vurgu yapmakta bir çeşit yardımdır. Belirli zihniyetler iyi laftan anlamaz, ihtiyaçları olan şey sert gerçeklerdir. Belki dostumuz hakkındaki kişisel yorumumda çok ukala davrandım. Yapması gerek tek şey bir "yanlış anlamışsınız" olurdu. Efendi gibi özür dilemesini bilen bir insanım.

Özet olarak: Vurguladığım noktalarda haklı olduğumu düşünüyorum. Yapma şeklimin abartılı ve belki de ön yargılı olmuş olabileceğini kabul ediyorum. Yine de benim yaptığım şeyinde bir yardım olduğu düşüncesindeyim. Benzer bir davranışı, açık bir şekilde amacına hizmet edemediğini gördüğüm için, tekrarlamayacağıma söz veririm. Çikolatam kayboldu nasıl yardım için envokasyon yaparım diyene bile bundan sonra tam destek yani :) Son olarakta eğitimsiz köpek muamelesi yapabileceğini düşünen insan varsa buyursun lütfen. Kimse bu tavrımı görüp hayran kalmasın, geldiği yerde daha çok var.

Esenlikler.

Problem şu ki, forumumuzdaki üye sayısı arttıkça, bu tarz sorular artış gösterecek. Bunun sebebi insanların bilgisiz bir şekilde gelmeleri ve zihinlerinin düşük seviyelerde işlev gösteriyor olmasıdır. Ardından burada gerçek bilgiyi öğrenecek ve evrenin daha yüksek seviyelerine uygun bir yaşam biçimine geçmeye başlayacaklar. Ancak bu zaman alacaktır ve insanların eğitilmesi gerekir.

Sizin yaklaşımınızdaki problem, sürdürülebilir olmamasıdır ve dahası, insanlar daima bu tarz bir üslubu göz ardı edip de, üslubun ardındaki içeriğe ve mesaja odaklanacak kadar güçlü bir benliğe sahip olmayabilir. Bunu anında kişisel algılayabilir ve onları buradan ya da gelişimden uzaklaştıracak birtakım savunma mekanizmalarını aktif hâle getirebilirler.

Benim size yaptığım şey bir uyarıydı zira siz zaten mesajınızdaki problemin farkındaydınız. Belki sizden önce yine aynı tonda yapılan başka bir dalgacı mesaj, sizi bu konuda yüreklendirmiş olabilir. Yine de bu bizim işimize yarayacak bir şey değildir ve elbette bu tarz konuşmaların da yapılacağı bazı yerler olsa da, burada yapılması oldukça yersiz ve vakitsiz olur.

Eğitimsiz köpek meselesine gelecek olursak, orada sizin öyle olduğunuzu ima etmedim ancak başkalarının da sizi öyle görebileceğini belirttim. Neden öyle görebilirler? Eğer sizin gibi düşünürlerse zira konu sahibine karşı böyle bir yaklaşımda bulunmanız, onu, kendi bulunduğunuz konumdan çok ama çok aşağıda görmenizdendir. İleride siz de bilmediğiniz veya oldukça yetersiz olduğunuz bir konuda soru sorabilirsiniz ve o zaman da, cevap beklediğiniz kişiler sizi bu şekilde aşağı görebilir ve kendi üslubunuzu size yansıtabilirler.

Türkiye forumları ne olursa olsun büyüme eğiliminde olduğu için bu tarz problemler yaşanacaktır ve yönetici ekip olarak en iyisinin olması amacıyla herkese bu konuda yol göstermeye devam edeceğiz. Daha az drama, daha az temel anlayış problemleri ve daha çok kavrayış, daha çok herkesin birlikte büyüdüğü bir ortam. Umuyorum meseleyi anlamışsınızdır ve bildikleriniz ile forumumuzda insanlara katkıda bulunmaya devam edersiniz.

YONE666 said:
chrisyuvari said:

Succubus çağırmaktan kastınız. Şeytan babadan cinsel veya duygusal bir partnerlik için bir eş ise standart ayin de şeytan babaya isteklerinizi uygun bir dille bildirin. Kendisi uygun gördüğü şekilde gerekeni yapacaktır.

Ancak ve ancak unutmamalıyız ki, bunlar birkaç saate alınabilecek kararlar değildir. Uzun uzadıya düşünülmeli eğer uzun süreli duygusal bir ilişki istiyorsanız. Bunun altından kalabilecek misiniz?

Ekleyeyim, ayin de
1- Amacınızı net bir şekilde belli edin. 1 defalık sadece cinsel birliktelik mi, yoksa uzun süreli duygusal bir ilişki mi.

2- Duygusal ilişki ise bir deneme süresi isteyebilirsiniz. Belki zor gelecek. Ve bu işler çocuk oyuncağı değildir.

3- İki varlık arası ilişkiler(ister demon, ister insan olsun) karşılıklı fedakarlıklar üzerine kurulur. Demonlar bunu bizden iyi bilir.

4- Uzun süreli ise açık uçlu bir ilişki mi istiyorsunuz? Aynı zamanda o demon dan başka sevgililerinizde olsun istiyorsanız bunuda belirtin. Belirtin çünkü bazı demonlar tek bazıları çok eşlidir. Aynı biz insanlar gibi.

5- Unutmayın ki, şeytan ve demonlar bizi bizden iyi bilirler. Ayin de açık olmanız gerek.

Teşekkür ederim bazı terimlere aşina değilim kusura bakmayın tekrardan teşekkürler <3

YONE666 said:
Belki o ibrani pislikler bunun zıttını söylüyor olabilir. (Ama onlarin nesi doğru ki bu doğru olsun.) Sen değerlisin. Sen özelsin. Çünkü sen SS'sin. Bunun egonuzu tatmin etmek için söylediğimi sanmayın. Hiçbir SS i bu halde görmek istemiyorum.

Size varoluşunuzu daha iyi anlamanız için Yuval Noah Harari'nin 'Homo Sapiens' kitabını tavsiye ederim. Sevdiğim bir tarihçidir. Kalemi serttir. Anlaması zor gelebilir. Üzülmeyin. Ayrıca Satanik süzgeçten geçirmeyi unutmayın.

Yone Bey'in bu kitabı bilmeden iyi niyetle önerdiğinin farkındayım lâkin kitap ile ilgili bilinmesi gereken temel şeyler var.
Yaşanan olayları çözümleme ve yumuşatma açısından Yone Bey'in takındığı tavrı takdir ediyorum ancak aynı memnuniyeti önerdiği Yahudi yazar konusunda gösteremeyeceğim. Bu tavrımı göstermemin nedeni olarak kendisinin Doğu Avrupa ve Lübnan'dan İsrail'e göçen Yahudi kökenli bir aileye mensup olmasından mütevellit yine kendisinin en bilinen ve 30'dan fazla dile çevrilen kitabı Sapiens'in saçmalıklar taşımasıyla ilgili.

Öncelikle bu kitabımız ana eksen olarak -yersen- antik insan türlerinin taş devrinden yirmi birinci yüzyıla kadar olan evrimini konu almakta ve insanlığın üç devrimsel süreç içerisinden geçtiğini belirtmektedir. İşin bu noktasında, kendi profesyonel alanım olmaması nedeniyle benim bir sorunum bulunmamakta fakat akabinde benim asıl üzerine nokta basacağım sayfalar gelmektedir. Yazarın bol örnekli Kapitalizm ve Emperyalizm eleştirilerini çok çarpıcı ve güzel buluyorum, fakat Emperyalizm'in saldırgan, askeri vahşetini 1940'lara geldiğimizde neredeyse bitiriyor.

ABD'nin Japonya'nın iki şehrine atom bombası atıp çoluk çocuk yüz binlerce sivili öldürmesini mantıklı bir hesaba bağlayıp adeta aklıyor.

Sayfa 261, Dünya Savaşı'ndan sonraki 70 yıllık dönemi birtakım hesaplamalarla insanlık tarihinin en barışçıl dönemi olarak görüyor.

Sayfa 359, dahası insanlığın savaşa dayanan şiddet problemini büyük ölçüde çözdüğünü iddia ediyor. Birtakım istatistik hesaplamalarla yaşadığımız dönemi en barışçıl dönem ilan etmek ne derece doğru? Binlerce yıl önce, eski dönemde savaşsız çok daha fazla on yıllar geçmemiş mi? Yazar sık sık ve abartılı biçimde Sosyalist devletlerin yol açtığı ölümlerden, katliamlardan bahsediyor. Ermeni soykırımı diyor.

Sayfa 359, Kuzey Kore'ye, Stalin'e, Çin'e kılçık atıp duruyor... Bir ölçüde haklı buluyorum, fakat ABD'nin 1945'den bu yana tüm dünyada 30 milyondan fazla insanı öldürdüğüne değinmiyor. Hani istatistik, nerede bilim? Yanı başında, Orta Doğu'daki kan gölünü, İsrail'in bunlardaki parmağını görmezden geliyor. Dünyanın en kârlı sektörlerinden biri olan silah sektörünü gözlerden gizlemeye çalışıyor.

Sayfa 364, sistem güya savaş tehdidini kendi içinde ekonomik anlamda ortadan kaldırmış. Enerji sorunu diye bir şey de yok, enerjinin fazlası var.

Sayfa 334, dolayısıyla petrol savaşları diye bir şeye de değinme gereği duymuyor. Aklımızla alay mı ediyor? Evet. Sözde Dünya artık bir “Dünya İmparatorluğu” düzenine girmiştir ve bu yazara göre gayet iyi bir şeydir. Dünya İmparatorluğu da artık çok ulusludur. Milliyetçilik ve ulus devlet dönemi kapanmak üzeredir.

Sayfa 209-210, gerçeklerle hiçbir ilgisi yok bu zırvaların ve bunlar tipik ABD-AB neo-liberal görüşleri… Yazar üstelik Türkiye için bir de AB'ye katılma propagandası yapıyor açık açık.

Sayfa 366, yazar dünyada açlık sorununun da çözüldüğünü ileri sürüyor. Hatta artık problem açlık değil, fazla yemek ve obeziteymiş.

Sayfa 264-265:
1 - Açlık problemi Dünya'da hâlâ kitlesel ölümlere ve beyin sakatlıklarına yol açıyor.
2 - Yazarın fazla yeme sorunu dediği de az proteinli, zararlı yağlarla yapılan kötü beslenmedir. Kötü beslenme, obeziteye yol açsın ya da açmasın, şu anda dünyanın en ciddi toplum sağlığı problemidir. Ölümcül ya da süründürücü sağlık sorunlarını tetiklemektedir.

Yazar kitabın sonlarına doğru Kapitalizm'in mümkün olan neredeyse en iyi sistem olduğunu savunma noktasına kadar düşüyor. Bunu birçok ifadesinin yanı sıra Sosyalizm'i bir karşı seçenek olarak hiç düşünmemek yoluyla açık ediyor. Bunun ne kadar acınası olduğundan ise bahsetmeye gerek bile yok.

Nesnel ve bilimsel olduğunu iddia eden bir kitap, insanlığa uygun olup olmaması bakımından en düşük olasılıklarda olan yönetim sistemi o olsa dahi, yine Sosyalizm'den söz etmeliydi. Bu bir seçenek değil, bir zorunluluktur.

Şimdi, bu kitabın nasıl saçmalıklar ve propagandalar üzerine kurulmuş olup bir masal kitabından bile daha değersiz oluşunun anlaşıldığını düşünüyorum. Satanik süzgeçten geçirilse dahi böyle pis ve bilimsellikten uzak bir kitabı deneyimsiz veya yetersiz yeni bir kardeşimiz okuyabilir ve son derece kötü etkilenmekle kalmayıp, kandırılabilir. Bu denli bariz bir gerçek karşısında, bu kitabın önerilmesini kesinkes yanlış buluyorum.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back