Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Eskisi gibi imgeleyemiyorum

Erlik Han

Member
Esenlikler,
Meditasyona ilk başladığımda çaylaktım ama 10.gün'de artık gayet iyi imgeliyordum, son 5-6 gündür doğru düzgün imgeleme yapamıyorum sorun nedir? Kendimi fazla zorlamış olabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler

Esenlikler. Bir sorun yok bunda. Bunu her insan farklı konularda zaman zaman yaşar. Yetenekli olduğunuz fiziksel aktivitede bile her zaman en iyi formunuzda olmayabilirsiniz. Ancak uzun dönemde pratik ettiğimiz her yetenek gelişir.

Bunun astrolojik, o anda bulunduğumuz zihinsel ve ruhsal hâlimiz, duygularımız, bulunduğumuz ortam (gürültülü olması..) vb. bir çok nedeni olabilir. Bu gayet normal.

Çalışmalarımızı iyi bir irade, güçlü bir odak ve doğru çaba ile yapmak için çaba göstermeliyiz ki, her gün daha ileri gidebilelim.

Elinizden geleni yapın. Gayet iyi ilerliyorsunuz. 🌾

Esenlikler,
Meditasyona ilk başladığımda çaylaktım ama 10.gün'de artık gayet iyi imgeliyordum, son 5-6 gündür doğru düzgün imgeleme yapamıyorum sorun nedir? Kendimi fazla zorlamış olabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler
Esenlikler, :)

Gözleriniz açık iken imgelemek daha zor olabilir.
Eğer denemediyseniz gözleriniz kapalıyken imgeleyin...

Doğru düzgünden kastınız, Eksik yada aklınıza gelen, kötü düşünceler mi imgelemenizi etkiliyor?

Smoking marijuana significantly reduces visualization abilities.

DeepL: Marijuana içmek imgeleme becerilerini önemli ölçüde azaltır.

[Moderatör Notu: Türkiye forumlarında gönderi paylaşırken DeepL çevirisi koymayı unutmayın.]

Esenlikler, :)

Gözleriniz açık iken imgelemek daha zor olabilir.
Eğer denemediyseniz gözleriniz kapalıyken imgeleyin...

Doğru düzgünden kastınız, Eksik yada aklınıza gelen, kötü düşünceler mi imgelemenizi etkiliyor?
Hayır hocam zaten gözü kapalı imgeliyorum ama net imgeleyemiyorum. Gözü açıkkende net imgeleyemiyorum

Smoking marijuana significantly reduces visualization abilities.

DeepL: Marijuana içmek imgeleme becerilerini önemli ölçüde azaltır.

[Moderatör Notu: Türkiye forumlarında gönderi paylaşırken DeepL çevirisi koymayı unutmayın.]
Onu içmeyi düşünmüyorum ama içecek yaştada değilim

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back