Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Büyülerin genel kurali üzerine

yldzyhyp

New member
Merhaba arkadaslar,
Bir süredir rünleri arrastiriyorum. Sorularim acemi sorulari olabilir, daha yeniyim bu konuda, afedersiniz bu yüzden

1) Rünlerle büyü yaparken (ya da baska hangi sistemle olursa olsun) kaderin akisina karsi mi gelmis oluyoruz ? bunun icin basimiza birsey mi gelir ? ya da briseyler mi vermemiz gerekiyor ? alma verme dengesi gibi ? adak mi adamamiz gerekiyor ?
seytanla anlasma gibi birsey mi bu ?
2) Büyü yaparken, büyü enerjisi kimden nerden geliyor ? Tanrilar? seytanlar ? (Ben satanist degilim bu arada) gezegenler? doganin kendi enerjisinden?
3) ak büyü kara büyü diye bir ayirim var mi ?
4) büyü yapma, ya da spiritüel olmada mi dogustan geliyor ? yani bu yetenekler ? bazilari bunun icin cok uygun, bazilari da cok ugrasiyor. Ben mesela astrale cikmayi cok denedim bir sey olmuyor :)

Cevabiniz icin tesekkür ederim

yldzyhyp said:
Merhaba arkadaslar,
Bir süredir rünleri arrastiriyorum. Sorularim acemi sorulari olabilir, daha yeniyim bu konuda, afedersiniz bu yüzden

1) Rünlerle büyü yaparken (ya da baska hangi sistemle olursa olsun) kaderin akisina karsi mi gelmis oluyoruz ? bunun icin basimiza birsey mi gelir ? ya da briseyler mi vermemiz gerekiyor ? alma verme dengesi gibi ? adak mi adamamiz gerekiyor ?
2) Büyü yaparken, büyü enerjisi kimden nerden geliyor ? Tanrilar? seytanlar ? (Ben satanist degilim bu arada) gezegenler? doganin kendi enerjisinden?
4) büyü yapma, ya da spiritüel olmada mi dogustan geliyor ? yani bu yetenekler ? bazilari bunun icin cok uygun, bazilari da cok ugrasiyor. Ben mesela astrale cikmayi cok denedim bir sey olmuyor :)

Esenlikler,

1- "Kader", her zaman iyi bir şey değildir. Spiritüel Satanistler olarak, bu "kader" dediğimiz yıldızların etkisinden kurtulmayı ve özgür tanrılar olarak yükselmeyi amaçlarız.

Hayır, bir şey alıp vermeniz gerekmiyor. Karma çok yanlış anlaşılan bir kavram.

Bu yazıyı okuyabilirsiniz.

2- Tanrılar durduk yere birisi için büyü yapmazlar. Sonsuz akaşadaki enerji dönüştürülür ve kullanılır. Enerjiyi kontrol edebilme, çekilebilecek enerji miktarı ve büyünün gücü de genel olarak işlemi uygulayan kişinin ruhunun gücüne bakar.

3- Hayır, bilinen anlamda yok. Zamanlamayla ilgili detaylar bunlar. Ak büyü, herhangi bir şeyi arttırmakla ilgilidir, kara büyü de azaltmakla ilgili. Örneğin, bir hastalıktan iki şekilde kurtulabilirsiniz. Ay küçülüyorken onu bitirebilirsiniz, büyüyorken de şifayla ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Ay ile ilgili genel olarak. "İyicil", "kötücül" gibi bir şey söz konusu değil.

4- Bazı insanların doğuştan yetenekleri olabilir veya çoğu Spiritüel Satanist'te olduğu gibi, geçmiş hayatlardan bir ruhani pratikle uğraşma ve buna alışkın olma durumu olabilir. Ancak hayır, genel olarak gelişim herkese açıktır.

Büyü dediğiniz kavram, büyücünün kendisinden bağımsız değildir. İçinde güç, zihin, kavrayış gibi bir sürü faktör vardır. Dolayısıyla gelişmiş ruhlar, enerjiyi daha iyi yönlendirebileceklerdir.

Genel olarak bu Müslüman programlamasından kopmak için sitemizi okuyabilirsiniz: https://spirituelsatanizm.org/

İyi günler.

yldzyhyp said:
Merhaba arkadaslar,

Kişisel notlarımdan: 3 kat yasası ve mükemmel karmik denge, birer yalan. Bunların Wiccan'a ilk girişi ''Witchcraft Ancient and Modern, 1970'' kitabı. Buckland, Gerald Gardner tarafından inisiye edilmiş. Gardner, Gül Haçlılar Cemiyeti'ne üye ve Altın Şafak cemiyetinin bir parçası. Ödül-ceza anlayışı Hristiyanlık tabanlı. Karma aslında ödül ceza değil, sebep sonuçtur. Sonuç olarak Wiccan, antik Pagan öğretisi değil, Yeni Çağ akımıdır.

Bunu ya bizim sitede ya başka bir yerde okumuşumdur.

Etik olan ve olmayan şeyler var. Bunun haricinde karma da var ve bununla ilgili Yüksek Rahip Cobra’nın yazıları var ama geniş bir konu. Size diyebileceğim, yaygın karma anlayışı doğru değil.

Ben insanın ses (titreşim) enerjisini ve ışık enerjisini kullanabilecek bir şekilde yaratıldığını düşünüyorum. Bu yüzden rün titretiyoruz veya Güneş ışığından, diğer yıldızlardan, gezegenlerden, Ay’dan, hatta renklerden enerji çekebiliyoruz. Başka canlı bir varlıktan da olabilir ancak bu o kişi hediye etmediği sürece vampirizmdir ve bizim tarafımızdan, ya da benim tarafımdan diyeyim, kınanır.

Ne var diyebilirim, ne de yok. Arttırma (zenginliği arttırma, güzelliği arttırma) amaçlı büyülere Ay büyürken başlarız. Azaltma (hastalığı azaltma, kiloyu azaltma, yaşamı azaltma) amaçlı büyülere Ay küçülürken başlarız. İkinci kategoriye giren her büyü kara büyü değil.

Nasıl bazı insanlar fiziksel olarak yetenekli, bazıları güzel, bazıları zeki doğuyorsa bazı insanlar spiritüel konulara yetenekle doğuyor. Bu doğum haritasında görülüyor. Merak etmeyin, ‘‘doğuştan yetenekli’’ olmamak sadece başarmanızın daha uzun süreceği anlamına geliyor. Doğum haritasındaki düşmüş/zararda gezegenleri ve element eksiklerini telafi etmenin yolları var. Eğer varsa, o sorunları hallettikten sonra muhtemelen gelişiminiz katlanarak hızlanır.

Satanist olmadan da yöntemlerimizi kullanabilirsiniz. Sadece bunların Pagan Tanrılarından, yani insanların gerçek tanrılarından gelen bilgiler olduğunu unutmayın. İslam ve Hristiyanlık’ın ‘‘Şeytan ve Cinleri’’Pagan Tanrılarıdır.

(Melekler) Derler ki: "Hâşâ, Sen Yücesin! Bizim Velimiz Sensin, onlar değil. Hayır, onlar (tuzağına kapıldıkları şeytani) cinnlere tapıyorlardı ve çoğu onların (yalanlarına) inanmışlardı." Sebe 41

Yunanlar ve Romalılar ilahlarının sevgiyle iyi olduklarını düşünmüş olabilirler. Ama Hristiyan yazıtları Centillerin bütün tanrılarının demonlar olduklarını ilan eder.

Catholic Encyclopedia: Devil Worship
https://www.newadvent.org/cathen/04767a.htm

https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/ABOUT.html

Bütün Pagan tanrılarını İslam ve Hristiyanlık ‘‘kötü’’ ilan etti. Şeytan, Sheitan, Satan antik bir mantra olan Satanas’ın bugün kullandığımız versiyonları. Bu konuda çok bilgili değilim, düzeltebilirler yanlışsa. Devil, ‘‘divine’’ ile aynı kökü paylaşıyor. ‘‘İlahi, göksel’’ demek. Deamon, sanırım Yunanca’da, ‘‘dahi’’ anlamına geliyordu.

Satanizm gerçek Paganizmdir. Yeni Çağcı Paganlar toksik pozitiflikleri ve ‘‘ilahi ceza’’ anlayışlarıyla Hristiyanlık’ın yeni versiyonundan başka bir şey değil.

Rica ederim.

Karma hakkında bilgili gözüküyorsunuz. Rica etsem geniş diye adlandırdığınız karma hakkında kaynak belirtip biraz konuşur musunuz ? İlahi Karmanın (ödül-ceza) ve 3 kat 10 kat yasasının yalan olduğunu biliyorum ve bunu koruyucuma da onaylattım ama karmayı tam anlamıyla inkar edemeyiz, o halde karma nedir ? Sebep - sonuç nasıl ve neye göre işliyor ?

Bright Truth said:
yldzyhyp said:
Merhaba arkadaslar,

Esenlikler,

1- "Kader", her zaman iyi bir şey değildir. Spiritüel Satanistler olarak, bu "kader" dediğimiz yıldızların etkisinden kurtulmayı ve özgür tanrılar olarak yükselmeyi amaçlarız.

Hayır, bir şey alıp vermeniz gerekmiyor. Karma çok yanlış anlaşılan bir kavram.

Bu yazıyı okuyabilirsiniz.

2- Tanrılar durduk yere birisi için büyü yapmazlar. Sonsuz akaşadaki enerji dönüştürülür ve kullanılır. Enerjiyi kontrol edebilme, çekilebilecek enerji miktarı ve büyünün gücü de genel olarak işlemi uygulayan kişinin ruhunun gücüne bakar.

3- Hayır, bilinen anlamda yok. Zamanlamayla ilgili detaylar bunlar. Ak büyü, herhangi bir şeyi arttırmakla ilgilidir, kara büyü de azaltmakla ilgili. Örneğin, bir hastalıktan iki şekilde kurtulabilirsiniz. Ay küçülüyorken onu bitirebilirsiniz, büyüyorken de şifayla ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Ay ile ilgili genel olarak. "İyicil", "kötücül" gibi bir şey söz konusu değil.

4- Bazı insanların doğuştan yetenekleri olabilir veya çoğu Spiritüel Satanist'te olduğu gibi, geçmiş hayatlardan bir ruhani pratikle uğraşma ve buna alışkın olma durumu olabilir. Ancak hayır, genel olarak gelişim herkese açıktır.

Büyü dediğiniz kavram, büyücünün kendisinden bağımsız değildir. İçinde güç, zihin, kavrayış gibi bir sürü faktör vardır. Dolayısıyla gelişmiş ruhlar, enerjiyi daha iyi yönlendirebileceklerdir.

Genel olarak bu Müslüman programlamasından kopmak için sitemizi okuyabilirsiniz: https://spirituelsatanizm.org/

İyi günler.

cok tesekkür ediyorum, gercekten cok aydinlatici oldu

Pammy said:
yldzyhyp said:
Merhaba arkadaslar,

Kişisel notlarımdan: 3 kat yasası ve mükemmel karmik denge, birer yalan. Bunların Wiccan'a ilk girişi ''Witchcraft Ancient and Modern, 1970'' kitabı. Buckland, Gerald Gardner tarafından inisiye edilmiş. Gardner, Gül Haçlılar Cemiyeti'ne üye ve Altın Şafak cemiyetinin bir parçası. Ödül-ceza anlayışı Hristiyanlık tabanlı. Karma aslında ödül ceza değil, sebep sonuçtur. Sonuç olarak Wiccan, antik Pagan öğretisi değil, Yeni Çağ akımıdır.

Bunu ya bizim sitede ya başka bir yerde okumuşumdur.

Etik olan ve olmayan şeyler var. Bunun haricinde karma da var ve bununla ilgili Yüksek Rahip Cobra’nın yazıları var ama geniş bir konu. Size diyebileceğim, yaygın karma anlayışı doğru değil.

Ben insanın ses (titreşim) enerjisini ve ışık enerjisini kullanabilecek bir şekilde yaratıldığını düşünüyorum. Bu yüzden rün titretiyoruz veya Güneş ışığından, diğer yıldızlardan, gezegenlerden, Ay’dan, hatta renklerden enerji çekebiliyoruz. Başka canlı bir varlıktan da olabilir ancak bu o kişi hediye etmediği sürece vampirizmdir ve bizim tarafımızdan, ya da benim tarafımdan diyeyim, kınanır.

Ne var diyebilirim, ne de yok. Arttırma (zenginliği arttırma, güzelliği arttırma) amaçlı büyülere Ay büyürken başlarız. Azaltma (hastalığı azaltma, kiloyu azaltma, yaşamı azaltma) amaçlı büyülere Ay küçülürken başlarız. İkinci kategoriye giren her büyü kara büyü değil.

Nasıl bazı insanlar fiziksel olarak yetenekli, bazıları güzel, bazıları zeki doğuyorsa bazı insanlar spiritüel konulara yetenekle doğuyor. Bu doğum haritasında görülüyor. Merak etmeyin, ‘‘doğuştan yetenekli’’ olmamak sadece başarmanızın daha uzun süreceği anlamına geliyor. Doğum haritasındaki düşmüş/zararda gezegenleri ve element eksiklerini telafi etmenin yolları var. Eğer varsa, o sorunları hallettikten sonra muhtemelen gelişiminiz katlanarak hızlanır.

Satanist olmadan da yöntemlerimizi kullanabilirsiniz. Sadece bunların Pagan Tanrılarından, yani insanların gerçek tanrılarından gelen bilgiler olduğunu unutmayın. İslam ve Hristiyanlık’ın ‘‘Şeytan ve Cinleri’’Pagan Tanrılarıdır.

(Melekler) Derler ki: "Hâşâ, Sen Yücesin! Bizim Velimiz Sensin, onlar değil. Hayır, onlar (tuzağına kapıldıkları şeytani) cinnlere tapıyorlardı ve çoğu onların (yalanlarına) inanmışlardı." Sebe 41

Yunanlar ve Romalılar ilahlarının sevgiyle iyi olduklarını düşünmüş olabilirler. Ama Hristiyan yazıtları Centillerin bütün tanrılarının demonlar olduklarını ilan eder.

Catholic Encyclopedia: Devil Worship
https://www.newadvent.org/cathen/04767a.htm

https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/ABOUT.html

Bütün Pagan tanrılarını İslam ve Hristiyanlık ‘‘kötü’’ ilan etti. Şeytan, Sheitan, Satan antik bir mantra olan Satanas’ın bugün kullandığımız versiyonları. Bu konuda çok bilgili değilim, düzeltebilirler yanlışsa. Devil, ‘‘divine’’ ile aynı kökü paylaşıyor. ‘‘İlahi, göksel’’ demek. Deamon, sanırım Yunanca’da, ‘‘dahi’’ anlamına geliyordu.

Satanizm gerçek Paganizmdir. Yeni Çağcı Paganlar toksik pozitiflikleri ve ‘‘ilahi ceza’’ anlayışlarıyla Hristiyanlık’ın yeni versiyonundan başka bir şey değil.

Rica ederim.

Cok cok tesekkür ederim, cok aciklayici olmus.
Wiccan, büyüler, karma, rünler, sigil büyüsü ile ilgili tavsiye edebileceginiz baska kitaplar varsa cok sevinirim yazarsaniz

O kitap bir tavsiye değildi.

Wicca dininin önemli bir figürü olan Aleister Crowley, büyü yapmak için metresiyle ilişkiye girerken orgazm anında bir keçinin boynunu kesen, uyuşturucu bağımlısı bir adam. Gerçek doğa dinlerinde, gerçek Paganizm’de, dolayısıyla Satanizm’de de hayvan kurbanı yoktur. Yüksek Rahip’in forumdaki son vaazı bunun hakkında: https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=5&t=75413

Oysa İslam’da ve Hristiyanlık’da kan kurbanı vardır. Dün kim bilir kaç milyon hayvan ‘‘Allah’’ adına kurban edildi. Hristiyanlar her pazar ayininde İsa’nın kanı farz edilen şarabı içip, eti sayılan ekmeği yiyorlar. Sembolizmlerinde yamyamlık var. Bright Truth Bey burada yardım edebilirse sevinirim, tam bilmiyorum, Güney Amerika’da insan kurbanları Yehva’nın (Allah’ın) ortaya çıkışından sonra başlıyordu.

Crowley düşman varlıkları ile iletişimdeydi. Düşman dediğim Gri’ler, düşman melekleri, her türlü parazitler. Bunlar sık sık Tanrıları, Demonları taklit ederek ruhaniyete yeni yeni açılan kişileri aldatırlar. Wicca öğretileri güvenli değil. Ya işe yaramazlar, işe yararlarsa da size zarar verebilirler.

Bizim Türkçe sitedeki rünler sayfasının (https://spirituelsatanizm.org/turkce-runler-futhark/) kaynakçası:

Teutonic Magic, the Magical and Spiritual Practices of the Germanic People by Kveldulf Gundarsson ©1990

The Secret King: Karl Maria Wiligut: Himmler’s Lord of the Runes by Karl Maria Wiligut; translated edition by Stephen E Flowers; Michael Moynihan

The Secret of the Runes by Guido Von List; translated edition by Stephen E Flowers

Futhark, a Handbook of Rune Magic by Edred Thorsson ©1984

Her şeyi baştan yazmak zaman kaybı olacağı için başka bir kardeşimize yazdığım cevabı kopyalıyorum:

Pammy said:
Büyü Nasıl Yapılır:

1. Enerjiyi Yükseltme (Rün, Yoga...)
2. Enerjiyi Proglamlama (Olumlama)
3. Enerjiyi Yönlendirme (İmgeleme)

Uruz rününün enerjisi özgürlük ve isyanla ilgili. 2 ve katlarında yapılabilir. Ansuz rünü tiranlığı yok etme, kişiyi engelleyen her türlü pürüzü aşmada, bağlamaları kaldırmada kullanılıyor. 4 ve katlarında titretilebilir. İliştireceğim sayfada titretilmelerini dinleyebilir ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Türkçe sitede çevirileri var ama titretilmeleri yoktu. (Artık var.) Kendi adıma konuşursam ruhani gücüm böyle çalışmaların sonuçlarını kısa sürede görmek için yeterli değil. O yüzden her gün az sayıda da olsa (8xAnsuz 8xUruz gibi) en azından 40 gün devam etmenin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Örnek olumlama: Zihnen, bedenen ve ruhen beni bağlayan tüm negatif bağlardan kurtuluyor ve benim için faydalı olacak şekilde özgürleşiyorum. (8 kere)

Veya kendinize uygun, daha nokta atışı bir şekilde söyleyin. Faydalı kelimesinin sebebi patrondan özgür olmayı amaçlarken işsiz kalmamak. Ya da daha iyi bir işe geçmek.

İmgeleme: Kurtulmak istediğiniz şeyleri hayal edin. Sizi onlara bağlayan kurdele veya ipler imgeleyin. Bir makasla bu şeritleri kesin. Koparın. Yok edin. Veya sizi onlara bağlayan (örn: eski sevgiliden kalmış kazak) herhangi bir şeyi imgelemenizde yok edin. Yakın gitsin.

Özetle:
1-) 8x Ansuz 8x Uruz (arttırabilirsiniz sizin için uygunsa)
2-) 8x Olumlama
3-) Birkaç dakika imgeleme.

Rünler: https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/Odin.html

Fikir vermesi açısından veya belki kullanırsınız: İstenmeyen Varlıkları/İnsanları Auranızdan Koparmak: https://spirituelsatanizm.org/istenmeyenleri-auradan-koparma/

Ruhu Özgürleştirmek: https://spirituelsatanizm.org/ruhu-ozgurlestirme/

Büyü Nedir? Nasıl Yapılır? https://spirituelsatanizm.org/buyu-nedir-nasil-yapilir/

Nisan ayındaki Esbat tarihleri, Ay döngüsü ve arınma üzerine Yüksek Rahip Hoodedcobra'dan: https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=58191&p=257348&hilit=Witches+Sabbath#p257348

Lydia'nın paylaştığı bir yöntem: https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=57615&p=255935&hilit=Witches+Sabbath#p255935

Satanik takvimi indirmek için: https://jos-astro.com/#/astro-calendars (Türkçe sitede de var)

Karma Hakkında:
https://archive.is/nH7qd
https://archive.is/nH7qd

Kahin said:
Karma hakkında bilgili gözüküyorsunuz. Rica etsem geniş diye adlandırdığınız karma hakkında kaynak belirtip biraz konuşur musunuz ? İlahi Karmanın (ödül-ceza) ve 3 kat 10 kat yasasının yalan olduğunu biliyorum ve bunu koruyucuma da onaylattım ama karmayı tam anlamıyla inkar edemeyiz, o halde karma nedir ? Sebep - sonuç nasıl ve neye göre işliyor ?

Yukarıdaki linkler karma ile ilgili. Umarım yardımcı olur.

Konu sahibi arkadaşıma son demek istediğim, Wicca öğretilerinin içinde işe yarar bir şey yok. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Enerjiyi, evrenin kanunlarını, kimin dost kimin düşman olduğunu bilmiyorlar. Kendinize zarar vermemeniz için okumak istiyorsanız okumanızı ama pratiğe geçirmemenizi tavsiye ederim.

JoS Gardiyanı Lydia taşlar için The Crystal Bible kitabından bahsetmişti. Ama taşlar veya diğer herhangi bir şeyin tek başına gücü yok. Güç bizim irademiz ve biyoelektrik enerjimizden geliyor.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back