Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Cadıların esbatı

Ποσειδών666 said:
Bright Truth said:
Ποσειδών666 said:
Bence Kasap Bey'in ne demek istediğini tam olarak anlamış değilsiniz, ve gereksiz agresif davranıyorsunuz.

Mesela geçenlerde Lord Azazel'den aldığım bilgiye göre tek boynuzlu atlar gerçekmiş!

Tek boynuzlu atlar hakkında herhangi bir kaynak, belge veya şahit yok ama ne gerek var? Hadi bana inanmıyorsunuz, yüce Azazel'e de mi inanmıyorsunuz?

Bir bilgiyi veya direktifi doğrudan kendiniz Tanrılardan alacak kadar gelişmediğiniz müddetçe başkalarının size söylediği şeylere daima bir tık şüphe ile yaklaşın. Çünkü Tanrılardan gelen bilginin gerçekten de onlardan geldiğini bilemezsiniz.
Kasap Bey'in ne demek istediğini aşağı yukarı bu şekilde örneklendirmek istedim. Umarım yardımcı olur.

Esenlikler,

Bu verdiğiniz örnek, Rahiplerden gelen bilgiyle alakasız. Ben bir konu hakkında Tanrılara danışsam ve gerçekten onlardan cevap alsam, ancak kendimden kaynaklanan faktörler yüzünden yanlış bir şekilde algılasam/yorumlasam ve Yüksek Rahip Hoodedcobra666 da başka bir vaazında doğrusunu açıklasa, şimdi benim bilgim mi doğru olacak?

Bu mantıkla o zaman her birimizin cevabı doğru, ki bu da birden fazla doğruya yol açar, ve bir konu hakkında bu kadar doğru olması da imkânsızdır, çünkü çelişen noktalar oluşacaktır.

Ancak evet, dediğiniz örnek başkaları için geçerli. Örneğin kendi adıma, bilinen bir üyeden gelen bilgiyi Yüksek Rahipten de duymadan kabul etmemiştim. Bunu yapmanızda bir sakınca yok.

Aynı zamanda Yüksek Rahiplerin dedikleri aklınıza yatmıyorsa bunu soru olarak yöneltebilirsiniz de. Ancak sunduğunuz kabul etme şartı, sizden çıktığı için en doğru olarak kabul etmek üzerine kurulu, bu da size oldukça olumsuz yansıyacaktır.

Eğer bilgi otoritesi olmazsa SS zaten tek hakikatin hüküm sürdüğü bir din olmaktan çıkar. Otoritenin denetçisi olmak istiyorsanız, aklınıza takılan kısımları sorabilirsiniz, ancak siz maalesef ki bu alanda otorite olamazsınız, çünkü gerçeklik olarak ruhani bilgi otoritesindeki hiyerarşi; kavrayışı, açıklığı ve zihin eğitimi iyi olandan, bu etkenleri daha kötü olanlara doğru gider.

Yine de şunu da belirtmekte fayda var. Burası kişinin kendisine kalmış ancak kendi adıma cidden aklıma takılan bir kısım olmadıkça her ufak bilgiyi dahi sorgulamanın vakit kaybı olduğunu ve mantıksız olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bu aynı bir priz düğmesine defalarca kez basıp "acaba gerçekten lambayı yakıyor mu" diye kontrol etmek gibi.

İyi geceler.

Diğer üyenin Kasap Bey'e söylediği şeyler fazla Müslümanvari gibiydi sadece. "Denizin ikiye ayrıldığını nasıl kabul etmezsin, aha kuranda yazıyor" gibi bir yaklaşıma benzettim. Haklısınız, deprem olayında mesela, İstanbul depreminin olacağını iddia eden kişiler de bu bilgiyi tanrılardan almıştı güya ama sonuçta bir yanılsamaydı. Herkes kendi duyduğunu doğru olarak kabul etse ortalık çorba gibi olurdu. Ama ben daha çok işin "aha kuranda yazıyor" kısmına değinmek istedim. Sonuçta Superman'in gerçek olduğunu çizgi romanlarla kanıtlayamayız.

Flowers of Inanna, herhangi bir yanlış anlaşılma veya dargınlık olmasın lütfen, niyetim size kötü davranmak değil kesinlikle.

Esenlikler;

Kasap Bey'in ne demek istediğini anladım. O da benim ne demek istediğimi anlamıştır merak etmeyin.

Ayrıca agresif çıktım isteyerek çünkü bazı konularda herkes elini taşın altına koymalı. Yeni adanan kardeşlerimizin de , benimde, yetkili kardeşlerimizinde ve hatta en yüksek rütbeli muhafızlarımızın da kumandanımızın da (HPCobra) yazdıklarını herkes görüyor. Yeni gelenler ve ileride gelecek olanlar burda saydığım saymadığım herkesin ne yazdığını görüyor. Yazdığımız her şeyin şahsi menfaatlerden arındırılmış ve bizden sonra gelenlere örnek olması gerekir. Biz burda küçük ölçekte En yüce olan Şeytan'ın ve onun Tanrılarının iradesini temsil ediyoruz. Onlar istediği için reenkarne olduk ve burdayız. Eminim ki saydığım herkes elini taşın altına koyuyor ve koyacaktır. Burayı sorgulayacak olan varsa da art niyet olmadan yani elini taşın altına koyarak bunu yapmalıdır. Burası quora değil. Burası bir sjw forumu değil.
Bazı şeylerin sorgulanılmaya çalışılması davaya ihanettir. Superman'in gerçek olduğunu kanıtlayama gerek yok çünkü gerçek olmadığını biliyoruz. Kimse onunla görüşmedi. Kimse ondan bilgi almadı. Onunla anlaşma yapmadı. Onunla deneyim yaşamadı ama mesela Thor'un gerçek olduğunu kanıtlayabiliriz çünkü Thor yüce Beelzebul Baba'dır. O yeryüzündeki güzel olan her şey kadar gerçektir. Onun gerçek olduğunu tartışmıyoruz, BİLİYORUZ.

Bu konu aha kuranda yazıyor denilip müslümanvari bir tavırla geçiştirilemez. Biz , kutsal olanlardan bize verilmiş bilgiyi uygulayıp sonuçlarını gördükten sonra bunun hakikat olduğunu BİLİYORUZ. Bunu bilenlerin olduğu bir yerde(JOS) bulunup "ben bunu mantıklı bulmuyorum bence sorgulamamız gerekiyor" demek bilgiyi bize bahşedene hakarettir.
Umarım anlatabilmişimdir.

Ayrıca Bright Truth Bey'in söylemek istediğimi anlaması beni mutlu etti ve onun söylediklerine de katılıyorum. Hatta arttırıyorum. Otorite Tanrılar tarafından denetlendikten sonra itaatten daha iyisi yok. Küçük şeyleri sorgulamak sadece vakit kaybettirir. İtaat edenler geliştikçe otorite'nin karar verme mekanizmasını daha sağlıklı biçimde anlayacaklardır. Bu otorite'nin gücünü arttırdıkça itaat edenlerin de sadakatini pekiştirir ve aynı ölçüde özgürlüklerine ulaşmalarına yardımcı olur. Bu bizi düşmanın köleliğinden ayırt eden kalın çizgidir.

Saygılarımla...

Edit: "Ne uzun konuştun ya sen kendini ne sanıyorsun da ahkam kesiyorsun" diye eleştirecek varsa yapmasın ben özeleştirimi yapayım. Yetkililer dışında başkası eleştirmesin konu rayında kalsın rayından çıkmasın. Başkası söylemeden ben söyleyeyim: Bunları yazmamın ve sonrasında gereken her konuda yazacak olmamın tek sebebi bunların tekrar tekrar bilmeyenler tarafından bilinmesidir. Kimseden takdir beklemiyorum başka bir şey de beklemiyorum. Öne çıkma derdim olmadı olamaz. Tanrılarımızın sevgisi bana yeter. Ödülü/cezası ne gelecekse onlardan gelir başka mercilerden değil. Hatta bu düşündüklerimden binlerce kat daha da vizyonlu olmalıydım ve olmalıyım çünkü doğruyu düşünmek Satanistler için erdemlilik değil olağandır. Doğruyu düşünmemek anormal olandır. Tek derdim hoşuma gitmeyeni belirtmek , bilmediğim konuda öğrenmek ve yapmam gerekeni yapmak.
Uzun yazıların ve ani çıkışların sebebi budur.

Agresif tavrım için Satanist kardeşlerimizden özür dilerim. Burda başka niyetle bulunan düşmana itaat edenlerden, Tanrıların bilgisini elle tutulur görmeyenlerden değil.

İyi günler.

Esenlikler,

Herkesin kendisini yeterince ifade ettiğini düşünüyorum, konunun daha fazla uzaması sadece vakit kaybı olacaktır. Bu açıdan bu konudaki tartışmaların daha fazla uzatılmaması en iyisi olacaktır.

İyi günler.

Baroness Blossom said:
Esenlikler,

Belki de Zeus Babadan bahsediyordur yani Lord beelzebul'un ta kendisinden. Ama buna bir göz atıcam. Teşekkürler.

İyi geceler.

Esenlikler,

Evet lord Beelzebul'dan bahsediyormuş vaazdan sonraki yorumlarda fark ettim.

İyi geceler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back