Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Adanma ve Peygamber ismi

Adolf Maria

New member
Esenlikler arkadaşlar,
Bir tanıdığım adanmak istiyor. Bildiğiniz üzere adanırken tüm isim yazılmalı. Bu tanıdığımın birinci isimi Muhammed. Bu yüzden içi rahat etmiyor yazıp yazmama konusunda. Ben sorun olmaz diyorum lakin yine bir fikir danışmakta fayda var
Adanırken ikinci ismiyle birinci ismini yazmalı mı yoksa sadece ikinci ismini yazsa sorun olur mu? Cevap veren herkese sonsuz teşekkürler.

Adolf Maria said:
Esenlikler arkadaşlar,
Bir tanıdığım adanmak istiyor. Bildiğiniz üzere adanırken tüm isim yazılmalı. Bu tanıdığımın birinci isimi Muhammed. Bu yüzden içi rahat etmiyor yazıp yazmama konusunda. Ben sorun olmaz diyorum lakin yine bir fikir danışmakta fayda var
Adanırken ikinci ismiyle birinci ismini yazmalı mı yoksa sadece ikinci ismini yazsa sorun olur mu? Cevap veren herkese sonsuz teşekkürler.
Esenlikler,

Sorun olacağını sanmıyorum.

İyi günler.

Adolf Maria said:

Abraham/İbrahim, /Joseph/Yusuf, Jonas/Yunus, Jakob/Yakub, Maria/Meryem, Eva/Havva ve Allah'ın kölesi anlamına gelen Abdullah gibi Yahudi/Müslüman/Hıristiyan isimleri İngilizce bir forumda sormuştum.

Üyelerin cevapları:

-Çağırılmak istediğin herhangi bir isme sahip olabilirsin. Ruh bundan üstün ve Satan bizi yüzeysel şeylerle yargılamaz.

-Teknik olarak bana aile büyüğümün ismini vermişler ama kökeni bir Katolik Aziz. İsmimi seviyorum. Bildiğim kadarıyla zararlı veya hakaret içeren bir şey değil, sadece bir isim...

Bence Allah'ın kölesi gibi bir ismi tutmak iyi olmaz. Ya da İbrahim gibi Yahudilerin atası anlamına gelen bir ismi. Kişisel fikrim arkadaşın o ismini kullanmayı tamamen bırakabilir. Hatta istiyorsa kimliğinden de sildirebilir ama bildiğim kadarıyla Türkiye'de isim değiştirmek biraz sıkıntılı bir süreç. Babana dava açman falan gerekiyordu. Yönetmelikler de sık sık değişiyor. Suriyelilerin işini kolaylaştırmak için bir ara oldukça kolaylaştırdılar. Bazı ülkelerde çok kolay isim değiştirilebiliyor. Konudan saptım farkındayım.

Hatta istiyorsa kendine tamamen yeni bir isim seçip o isimle adanabilir. Hayatınızda kaç kişi kimliğinize bakıyor ki? Sadece yeni tanıştığı kişilere o ismi söylemesi gerek. Gerçi zaten iki ismi varmış, tek yapması gereken isimlerden birini söylememek.

Bazı reenkarnasyon inançlarında gördüğüm ruhun her enkarnede aynı kalan, ruhun dişi tarafının ismi, insanın doğarken bedene girince unuttuğu gerçek ismi de var. Yüksek Rahiplerin bundan bahsettiğini hiç görmedim üyeler arasında konuşulsa da. Arkadaşın istiyorsa o ismi öğrenmeye çalışabilir ama dediğim gibi, Yeni Çağcı bir şey olabilir ruhun gerrçek ismi şeyi.

Daha önce *slam'i bir isimle adandım bu bjr sorun teşkil eder mi yani?

İgnis said:
Daha önce *slam'i bir isimle adandım bu bjr sorun teşkil eder mi yani?

Esenlikler,

Hayır, bir sorun oluşturmaz.

İyi geceler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back