Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Πώς να Αρχίσω με την Μαγεία

Skull

New member
Joined
Aug 27, 2024
Messages
9
Γειά σας.
Είμαι νέος σε αυτό το φόρουμ. Πάντα ήθελα να ασχοληθώ με την μαγεία και τον αποκρυφισμό. Μετά από ψάξιμο που έκανα για 1-2 χρόνια, δυσκολεύτηκα να ξεκινήσω καθώς δεν ήξερα από πού να αρχίσω. Προσπάθησα να ξεκινήσω με διαλογισμό αλλά ως άτομο με διάσπαση προσοχής μου ήταν δύσκολο να συγκεντρωθώ. Επίσης με τόσες πολλές και διάφορες σατανιστικές οργανώσεις, κάποιες από τις οποίες δεν μου φάνηκαν αξιόπιστες (όπως η 09A, η "Σατανική Ορθοδοξία", Laveyan κτλπ), δεν ήμουν σίγουρος σε ποια θέλω να ανήκω και τελικά έιχα χάσει ενδιαφέρον μου. Τώρα μετά από πολύ καιρό θέλω να αρχίσω ξανά. Μπορείτε να μου δώσετε κάποιες συμβουλές για το πώς να αρχίσω?? Ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα, χαιρόμαστε για το ενδιαφέρον σου για τον Σατανισμό, τον πνευματισμό και την μαγεία. Ο Πνευματικός Σατανισμός διαφέρει από τις άλλες μορφές του Σατανισμού, με την ειδοποιό διαφορά ότι αναγνωρίζει τον Σατανά και τους Αρχαίους Θεούς ως πραγματικές οντότητες που υπήρξαν στην Γη και όχι ως "έννοιες". Ο Πνευματικός Σατανισμός στοχεύει στην ανέλιξη της ψυχής με τελικό προορισμό την Θέωση, στην οποία θέλουν να μας οδηγήσουν οι Θεοί. Μέσω της προσωπικής μελέτης, του διαλογισμού, αλλά και της συναναστροφής με άλλους Πνευματικούς Σατανιστές, το άτομο καλλιεργείται πνευματικά και βελτιώνει δραστικά την ζωή του, κερδίζοντας την εύνοια των Θεών. Ο αποκρυφισμός και η μαγεία, στην αυθεντική τους Παγανιστική/Σατανική μορφή, είναι απλώς μέσα για την καλλιέργεια του νου και της ψυχής.

Παραθέτω μερικούς συνδέσμους που αποτελούν μια καλή αφετηρία για την μελέτη σου:
 
Προσοχή η 09A, η "Σατανική Ορθοδοξία", Laveyan και όλες οι άλλες αυτο αποκαλούμενες Σατανικες οργανώσεις δεν έχουν καμία σχέση με τον πνευματικό Σατανισμό της Jos, οι μεν χρησιμοποιούν τελετουργικά την Εβραϊκή Καμπαλιστικη μαγεία δηλαδή στην ουσία είναι Εβραίοι με τον μανδύα του Σατανισμού ενώ εμείς εδώ χρησιμοποιούμε τις Αρχαίες αυθεντικές πρακτικές των παγανιστικων Θρησκειών στην αυθεντική τους μορφή
 
Καλησπέρα, χαιρόμαστε για το ενδιαφέρον σου για τον Σατανισμό, τον πνευματισμό και την μαγεία. Ο Πνευματικός Σατανισμός διαφέρει από τις άλλες μορφές του Σατανισμού, με την ειδοποιό διαφορά ότι αναγνωρίζει τον Σατανά και τους Αρχαίους Θεούς ως πραγματικές οντότητες που υπήρξαν στην Γη και όχι ως "έννοιες". Ο Πνευματικός Σατανισμός στοχεύει στην ανέλιξη της ψυχής με τελικό προορισμό την Θέωση, στην οποία θέλουν να μας οδηγήσουν οι Θεοί. Μέσω της προσωπικής μελέτης, του διαλογισμού, αλλά και της συναναστροφής με άλλους Πνευματικούς Σατανιστές, το άτομο καλλιεργείται πνευματικά και βελτιώνει δραστικά την ζωή του, κερδίζοντας την εύνοια των Θεών. Ο αποκρυφισμός και η μαγεία, στην αυθεντική τους Παγανιστική/Σατανική μορφή, είναι απλώς μέσα για την καλλιέργεια του νου και της ψυχής.

Παραθέτω μερικούς συνδέσμους που αποτελούν μια καλή αφετηρία για την μελέτη σου:
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις πληροφορίες!! Θα τσεκάρω τα sites που μου ανέφερες.
 
Προσοχή η 09A, η "Σατανική Ορθοδοξία", Laveyan και όλες οι άλλες αυτο αποκαλούμενες Σατανικες οργανώσεις δεν έχουν καμία σχέση με τον πνευματικό Σατανισμό της Jos, οι μεν χρησιμοποιούν τελετουργικά την Εβραϊκή Καμπαλιστικη μαγεία δηλαδή στην ουσία είναι Εβραίοι με τον μανδύα του Σατανισμού ενώ εμείς εδώ χρησιμοποιούμε τις Αρχαίες αυθεντικές πρακτικές των παγανιστικων Θρησκειών στην αυθεντική τους μορφή
Όντως, από όσο κατάλαβα αυτές οι υποτιθέμενες "σατανικές" οργανώσεις προβάλλουν την "χολιγουντιανή" εικόνα του σατανισμού. Ωστόσο η "Σατανική" Ορθοδοξία αν δεν κάνω λάθος πιθανότατα να είναι κάποιο τρολ.
 
Όντως, από όσο κατάλαβα αυτές οι υποτιθέμενες "σατανικές" οργανώσεις προβάλλουν την "χολιγουντιανή" εικόνα του σατανισμού. Ωστόσο η "Σατανική" Ορθοδοξία αν δεν κάνω λάθος πιθανότατα να είναι κάποιο τρολ.
Όλες αυτές οι απεικονίσεις του Σατανά και του Σατανισμού είναι χλευαστικές και δεν αντιπροσωπεύουν τον Σατανά. Κάποιες είναι απλώς αντίδραση στον χριστιανισμό, ενώ άλλες είναι δημιουργημένες για να παραπλανήσουν τον κόσμο.
 
Προσπάθησα να ξεκινήσω με διαλογισμό αλλά ως άτομο με διάσπαση προσοχής μου ήταν δύσκολο να συγκεντρωθώ.
Να σου δώσω μια συμβουλή ως προς τον διαλογισμό:

Αν η προσοχή σου αποσπάται, μην το βλέπεις σαν κάτι κακό. Απλά επανέφερέ την στο αντικείμενο του διαλογισμού, όσες φορές χρειαστεί. Μπορεί να χρειαστεί να την επαναφέρεις 1 εκατομμύριο φορές. Αλλά στο τέλος κάποια στιγμή ο νους σου θα σταματήσει να αντιδρά.

Όλα τα είδη μαγείας και τελετουργικών χρειάζονται να είσαι συγκεντρωμένος. Ειδικά στην μαύρη μαγεία, αν η προσοχή σου αποσπαστεί μπορεί να προκαλέσεις ακόμη και κακό στον εαυτό σου.
 
Όντως, από όσο κατάλαβα αυτές οι υποτιθέμενες "σατανικές" οργανώσεις προβάλλουν την "χολιγουντιανή" εικόνα του σατανισμού. Ωστόσο η "Σατανική" Ορθοδοξία αν δεν κάνω λάθος πιθανότατα να είναι κάποιο τρολ.
Ορθόδοξος Σατανισμός όπως λέμε Ορθόδοξος Χριστιανισμός μέχρι τώρα μόνο στην Ελλάδα έχει εμφανιστεί αυτό το φαινόμενο μέσω του συγκεκριμένου Ιστολογιου και δεν χρίζει καμίας αναφοράς, διότι προφανώς πρόκειται για τρόλ ή και για στημένη υπόθεση. Όπως είπε και ο Hellenic SS αντιμαχομασται εδώ στην Jos όλους όσους προβάλουν την Εβραϊκή εικόνα του Σατανά είτε πρόκειται για Χριστιανούς είτε πρόκειται για αυτοαποκαλουμενους Σατανιστές οι οποίοι στην ουσία δεν διαφέρουν
 
Γεια σου!
Έχε υπόψιν πως όλα τα είδη μαγείας απαιτούν μια δυνατή ψυχή, πνευματική δύναμη και αυτοσυγκέντρωση, πράγματα τα οποία χτίζονται μέσω των διαλογισμών.

Δεν πειράζει αν σε δυσκολεύουν στην αρχή. Έχε υπομονή με τον εαυτό σου.

Είχα δει σε κάποιο ντοκιμαντέρ σχετικά με τον διαλογισμό πως είναι λάθος να πιστεύουμε πως τα άτομα που διαλογίζονται χρόνια (Σαολίν, Βουδιστές, κτλ) *δεν* χάνουν την αυτοσυγκέντρωσή τους. Την χάνουν, αλλά έχουν την δυνατότητα να την επαναφέρουν τόσο γρήγορα που φαίνεται σαν να μην την έχασαν καθόλου.

Το 40ημερο πρόγραμμα διαλογισμών του Ιερέα HoodedCobra είναι μια καλή βάση και εύκολη αρχή στον διαλογισμό: https://www.docdroid.net/rFrySwo/hp-hooded-cobra-40-day-meditation-program-3-pdf
 

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back
Top