Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Yoga, meditasyon hakkında bazı sorular.

kxadaxd

New member
1-Hatha ve kundalini yogada nefesler normal nefes mi olacak yoksa tam yogik nefes egzersizinde yaptığımız şekildeki gibi nefesler mi olacak?

2-Aura temizliği yaparken şöyle yapıyorum: belli bir süre aura temizlemesini yapıyorum imgelemem bittikten sonra zihnimden inanarak olmak suretiyle auram sağlıklı... cümlesini 9 kez söylüyorum.Doğru mu yapıyorum?(bu arada sanırım güç meditasyonları sayfasındaki aura temizliği ve koruma aurasında söylediğimiz şeyler güncellenmiş çünkü eskiden farklı şeyler yazıyordu.)

3-Koruma Aurasında ise şöyle yapıyorum: ilk önce imgelemeyi yapıyorum 9 nefesi alıyorum 9 nefes bittikten sonra 9 kere cümleyi söylüyorum bu şekilde mi yapılacak yoksa bir kere cümleyi söyleyip sonra nefes alacağım ardından aynı şekilde devam mı edeceğim?

4-Astrolojiye başlamak için türkçe 'güvenilir' kaynak pdf satın alabileceğim fahiş fiyatlı olmayan kitap önerileriniz varsa dinlemek isterim.

5-Satanizmde etik nasıl işliyor kişi nereye kadar serbesttir?Bazı gerekçelere dayandırılarak masum bir satanist olmayan kişinin hayatını mahvetmek etik midir?

1-) Tam yogik nefes yapmanıza gerek yoktur, derin nefes almanız yeterli.

2-) Evet, doğru yapıyorsunuz. Ek olarak auranızı temizlediğinizi imgelediğiniz esnada Surya mantrasını titretebilirsiniz, fakat kendinizi zorlamayın. 16 tekrar ile başlayabilirsiniz.

3-) İlk önce auranıza enerji çekin, sonrasında yapabiliyorsanız 10 kere Algiz titretip olumlamanızı yapın ve bitirin.

4-) Bilgim yok.

5-) Sırf eğlence olsun diye masum insanlara zarar vermek etik dışı bir davranıştır. Eğer ki birinden intikam almak istiyorsanız bunu o konuyla ilgili Tanrılara danışın, onlar en doğru kararı verecektir.

1-) Tam yogik nefes yapmanıza gerek yoktur, derin nefes almanız yeterli.

2-) Evet, doğru yapıyorsunuz. Ek olarak auranızı temizlediğinizi imgelediğiniz esnada Surya mantrasını titretebilirsiniz, fakat kendinizi zorlamayın. 16 tekrar ile başlayabilirsiniz.

3-) İlk önce auranıza enerji çekin, sonrasında yapabiliyorsanız 10 kere Algiz titretip olumlamanızı yapın ve bitirin.

4-) Bilgim yok.

5-) Sırf eğlence olsun diye masum insanlara zarar vermek etik dışı bir davranıştır. Eğer ki birinden intikam almak istiyorsanız bunu o konuyla ilgili Tanrılara danışın, onlar en doğru kararı verecektir.
Ben deKundalini yoga'da ateş nefesi yaparken hareketlere odaklanamıyorum, nefessiz yapsak bir problem olur mu

Ben deKundalini yoga'da ateş nefesi yaparken hareketlere odaklanamıyorum, nefessiz yapsak bir problem olur mu
Nasıl rahat ediyorsanız öyle yapın, bir süre sonra buna alışacaksınız ve hareketleri daha doğru yapabileceksiniz.

4-Astrolojiye başlamak için türkçe 'güvenilir' kaynak pdf satın alabileceğim fahiş fiyatlı olmayan kitap önerileriniz varsa dinlemek isterim.
Piyasadaki çoğu kitap sağ elci veya new age saçmalıklarıyla dolu halde ve güvenilmez. okurken ciddi şekilde filtre etmek gerekir. yeni başlayanlar için tavsiye etmeyi uygun görmüyorum. çoğunu taramış birisi olarak astroloji hakkında en güvenilir ve açıklayıcı kaynağın joy of Satan ve yani sitemiz olduğunu söyleyebilirim

Esenlikler, doğru mu yapıyorum bilemedim ama bu kaynakları kullanabilirsiniz.

Attachments

• Sue Tompkins - Astrolojide Açìlar.pdf
    5.3 MB · Views: 93
  • Astrolojiye-Giris.pdf
    430.9 KB · Views: 128
  • Stephen Arroyo - Astroloji, Karma & Dönüƒüm.pdf
    4.5 MB · Views: 80
  • Joanna Martine Woolfolk - The Only Astrology Book You'll Ever Need.pdf
    5.4 MB · Views: 83
Bu kaynaklar doğru mu?
Doğru olmasa neden paylaşayım Poshita? Salt bilgi içeriyorlar ve filtreden geçirilecek kısım ya yoktu ya da çok azdı diye hatırlıyorum, paylaşırken emin olamadığım kısım kitapların formatı ve açılıp açılmayacağı vesaire.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back