Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Tetragrammaton RTR (Anlamadım)

Molierè

New member
Esenlikler,
Tetragrammaton RTR'sini ne kadar okusamda,anlamaya çalışsamda sürekli aklım karışıyor.Düzgün bir açıklamada bulamadım maalesef.Detaylı açıklama için " buraya " tıklayınız dediği yere tıklıyorum ama sitede sıkıntı olduğu için açılmıyor.Arşivden bulmaya çalıştım ama çok fazla bilgi olduğundan onuda bulamadım.Kolay bir şekilde açıklayabilecek birileri varsa şimdiden teşekkür ederim.. <3

Molierè said:
Esenlikler,
Tetragrammaton RTR'sini ne kadar okusamda,anlamaya çalışsamda sürekli aklım karışıyor.Düzgün bir açıklamada bulamadım maalesef.Detaylı açıklama için " buraya " tıklayınız dediği yere tıklıyorum ama sitede sıkıntı olduğu için açılmıyor.Arşivden bulmaya çalıştım ama çok fazla bilgi olduğundan onuda bulamadım.Kolay bir şekilde açıklayabilecek birileri varsa şimdiden teşekkür ederim.. <3
Bildiğim kadarıyla ilk satırda soldan başlayarak harfleri sile sile satırı bitirip alt satıra geçmek gerek

1.Satır için : (DUUY x3• DUY x3• DOY x3• THOY x3• TUY x3) ilk harfi sil diğerine geç (HEYH x3•HЕНx3) sil diğer harfe geç (VAĞVx3• VAUVx3• VOV x3•VAOVx3 ) sil geç (HEYH x3•HЕНx3) 1.satır bitti diğer satıra geç

2.Satır için :(DUUY x6• DUY x6• DOY x6• THOY x6• TUY x6) ilk harfi sil diğerine geç (HEYH x6•HЕНx6) sil diğer harfe geç (VAĞVx6• VAUVx6• VOV x6•VAOVx6 ) 2.satır bitti diğer satıra geç

3.Satır için :(DUUY x9• DUY x9• DOY x9• THOY x9• TUY x9) ilk harfi sil diğerine geç (HEYH x9•HЕНx9) 3.satır bitti diğer satıra geç

4.Satır için :(DUUY x12• DUY x12• DOY x12• THOY x12• TUY x12) Satır bitti

sanırım anlamadığın bu kolay gelsin.

Molierè said:
Esenlikler,

[https://hizliresim.com/rp4ejtf görsel]

Görseldeki talimatlardan sonra ritüel sayfasındaki talimatları takip ederek tamamlayabilirsiniz .

Esenlikler,

Hazır RTR konusu açılmışken ben de bir sorundan bahsetmek istiyorum. Bright Truth Bey, Jos rituals'teki nihai RTR hatalı yazılmış, kaçtır dalgınlığıma geliyor RTR'larım sürekli çöp oluyor, çok sinirleniyorum. Hatalı kısımları aşağıya koyuyorum siz gereğini yaparsınız.

(Pembeyle belirttiğim yerlere odaklanın, değişecek kısımlar oralar.)

Hatalı kısımlar:

Ekran-g-r-nt-s-2024-01-07-102307.png

Ekran-g-r-nt-s-2024-01-07-102238.png

Olması gereken:

Ekran-g-r-nt-s-2024-01-07-102111.png

Ekran-g-r-nt-s-2024-01-07-102159.png

Teşekkürler, iyi günler.

Stella said:
Esenlikler,

Hazır RTR konusu açılmışken ben de bir sorundan bahsetmek istiyorum. Bright Truth Bey, Jos rituals'teki nihai RTR hatalı yazılmış, kaçtır dalgınlığıma geliyor RTR'larım sürekli çöp oluyor, çok sinirleniyorum. Hatalı kısımları aşağıya koyuyorum siz gereğini yaparsınız.

Hatalı kısımlar:

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. JoS Rituals'a tekrardan dil fonksiyonu geldiğinde gözden geçireceğim.

Bright Truth said:
Stella said:
Esenlikler,

Hatalı kısımlar:

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. JoS Rituals'a tekrardan dil fonksiyonu geldiğinde gözden geçireceğim.

Bir de bunun Mii-duu-e(ğ)-ey olması gerekmiyo mu , EE olunca i diye okunması gerekiyo yazıyo aşağıda ve burada ters çevirdiğimiz 'yehudim' kelimesi diye biliyorum .

EE as in MEET, SEED, SEEM.

-> Mii-Duu-Eh-Ey -> said:
Bir de bunun Mii-duu-e(ğ)-ey olması gerekmiyo mu , EE olunca i diye okunması gerekiyo yazıyo aşağıda ve burada ters çevirdiğimiz 'yehudim' kelimesi diye biliyorum .

EE as in MEET, SEED, SEEM.

RTR'ların çevirisi şahsıma ait değildir, bu yüzden JoS Rituals'ı Türkçeye entegre ederken, kendime ait olmayan çeviriler üzerinde fazla durmadım.

Fakat dikkatimizi çeken/bize iletilen diğer meseleler gibi bununla da ilgileneceğiz. Teşekkür ederiz.

Esenlikler,
Eskiden Joy Türkiye sitesinde rünler ve kullanım alanlarının yazdığı bölüm vardı üstelik rünlerin okunuşunun sesli örnekleride mevcuttu.Eski adminler beni youtube'deki bir kanala yönlendirmişti ve bu kanalda çoğu rünlerin titretilişleri mevcuttu.Şimdi ki güncel sitede bu bilgiler kaldırılmış,aradığım rünleri,rünlerin özelliklerini yada okunuşlarını bulamıyorum.Yazılı olarak nasıl titretildiklerinin bilgisi var ama bir tık titretmek zor.(doğru titrettiğimden de emin değilim.)

Esenlikler,
Eskiden Joy Türkiye sitesinde rünler ve kullanım alanlarının yazdığı bölüm vardı üstelik rünlerin okunuşunun sesli örnekleride mevcuttu.Eski adminler beni youtube'deki bir kanala yönlendirmişti ve bu kanalda çoğu rünlerin titretilişleri mevcuttu.Şimdi ki güncel sitede bu bilgiler kaldırılmış,aradığım rünleri,rünlerin özelliklerini yada okunuşlarını bulamıyorum.Yazılı olarak nasıl titretildiklerinin bilgisi var ama bir tık titretmek zor.(doğru titrettiğimden de emin değilim.

Bu yazımızda gerekli ses dosyalarına açılan bağlantılar bulunmaktadır.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back