Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Olması gereken, ve olan.

sorusorupcikacagim

New member
Her dinde ve inanışta olduğu gibi herkes kendi inandığı şeyin gerçek olduğunu sanmakta. Çünkü inanç özünde gerçeği bilmeksizin kabullenmektir. Sorgulayan bir topluluk, bir inanca sahip olsa veya olmasa bile, her türlü bilgiye açık olmalı ve kendi zihninin süzgecinden geçirmeli, kendi algısına göre bir kanıya varmalıdır. Bir çok dinin gerçekliği sadece inanç ile temellendirilir. Bakın göklerde bir tanrı var, her şeyi o yarattı. Veya, bakın tanrılarımız var bizim, ölünce onlara kavuşacağız derler. Ama asla ve asla gerçekliğinden emin olunamayacak bir kavramdır Tanrı. Fakat Spiritüel Satanism için bu geçerli değildir. Çünkü bu inanç, Tanrı ile iletişim kurma ihtimali olduğunu savunur. Ruhani olarak yeterli gelişmişliğe ulaştıktan sonra, tanrı veya tanrılar, sadece sana duygusal olarak bir şeyler hissettirmekle kalmayıp, kendilerini gösterebiliyorlar. Fiziksel özelliklerini görebiliyorsun, ve daha önemlisi iletişim kurabiliyorsun. O yüzden spiritüel satanism inancına sahip olan insanlar, öbür herhangi bir inanca sahip olan insanlara nazaran, kendi inançlarının %100 bir şekilde gerçek olduğuna bir tık daha fazla inanmış durumdalar. Fakat işin özünde bunun bir inanç olduğu unutulmamalıdır. Başka dinlere ait bilgilerin bu forumda paylaşılmasının yasak olması, bu dinin, gerçek olduğu iddia edilen, %100 hakikate sahip olduğu iddia edilen bu dinin, öbür dinlerden hiç bir farkının olmamasının kanıtıdır. Çünkü insanın yaratılışına bile bilimsel bir açıklama bulduğunuzu zannediyor olsanız bile. İnandığınız şeyin bir "inanç" olduğunun farkında değilsiniz. Gerçekten "gerçek" olan bir inanışa sahip olan bir topluluk, fanatik olmaz. Aksine dünyanın bir çoğunluğundan daha gelişmiş ve daha yüksek algıya sahip olmalıdır. Çünkü tanrının varlığı bile bir çok şeyi değiştirirken. Tanrının varlığından %100 bir şekilde emin olabilmek her şeyi değiştirir. Diyeceğim şudur ki, her ne kadar bu inancın gerçeklerin en gerçeği olduğunu iddia etseniz bile, herhangi bir dinden düşünce olarak bir farkı olmadığını kabullenmeniz gerek. İşin özünde bu bir inançtır, ve ortaya bir tanrı var argümanı atılıyor ise tanrının varlığını kanıtlaması gereken de sizsiniz. Ki, tanrı var ise, varlığı bir insan tarafından kanıtlanamaz. O yüzden bu yetkili arkadaşlara, ve fanatiklere, 3.5 saniyeliğine insan olup, kendilerine dürüst olup, eleştiriye açık olmalarını, insanları bu inanca sahip olmaları için manipüle etmek yerine, açıklamalarla, tartışmalarla hareket etmelerini rica ederim. Onu bunu siktir et, burası gerçek sen buraya gel demek kolay çünkü.

Satanizm çok farklı kardeşim bi defa Satanist olmak zorunda değilsin der.Ikincisi bizde Tanrı adayıyız ya yok olacaz ya Tanrı olacaz bir cennet vaad etmiyor kendi cennetimizi kendimiz yaratacaz gah buZamanda veya ileriki zamanda zaten şu var meditasyon trans vs bunları deneyimledigin vakit zaten Tanrıları ufaktan hissediyorsun sonsuz bir özgürlük duygusu bana göre.Ama ben oturayım sürekli sorgulayım tanri varmısın yokmusun sen hangi akılla Tanrı veya Tanrıları bulacaksın insan bu kalibrede değil aklin yetmez buna he bunun yöntemi meditasyon işte bu joy of Satan bunu öğretiyor Tanrılara ve Tanriliga ulaşma yöntemi tabi insan bu yolu takip ederek ilerler sen boyacı değilsin nasıl boyacı olacaksın ustayi takip edeceksin basit bir örnek .O senin dediklerinde din felan değil onlar insanlığın yok edicisi ne dini din felan değil Tek din Satanizm oburlerini denedim ben bir cacık değil

Evet, geleli bir ay bile olmadı ve şimdiden bize ne düşünmemiz ve ne yapmamız gerektiğini söylüyorsunuz. Eğer size bazı şeyler söylüyorsak, bunları sizi kandırarak kısa yoldan Spiritüel Satanizm'e "inanmanız" için söylemiyoruz. Sadece, buraya her gün yeni insanlar geliyor ve binbir farklı kişilikle muhatap oluyoruz. Yani oldukça görmüş geçirmiş insanlar olduğumuzu ve yeni gelenlerin davranış örüntülerini çok iyi bildiğimizi söyleyebiliriz.

Siz de buraya araştırmak amacıyla gelen ama kısa sürede kendi düşüncelerini mutlak gerçek olarak tanımlayarak empoze etmek isteyenlerdensiniz ve bunu herkes görebilir. Peki söyleyin bana, bunca konuşmalar sırf sizi "Burası gerçek sen buraya gel." diye aramıza almak için miymiş yoksa size böyle bir duruma gelmemeniz amacıyla iyi niyetle yapılmış açıklamalar mıymış? Duvarlarınızı yıkın ve beni anlayacaksınız.

Başka bir durum şu ki, biz burada egolarımızı tatmin etmek için durmuyoruz. Bu tarz işler egonun işi değildir. Egolu insanlar empati yapamazlar veya hiçbir şey bilmeyenlere karşı sabır gösteremezler. Siz ise halbuki oldukça yakışıksız kaçan mesajlarınıza rağmen bizden uzun ve itinalı cevaplar almaya devam ediyorsunuz.

Şimdi inanç meselesine geçelim.

Spiritüel Satanizm'de inanç, yalnızca en başta olanlar için geçerlidir. Buraya tamamen yeniyseniz ve neyin ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, önce araştırma yapmanız ve işleri kendi kafanızda belli bir yere kadar getirmeniz gerekir. Bu seviye 1'dir. Oyunun daha en başındasınız. Elbette belli bir inanca ve umuda tutunarak araştırmaya devam edersiniz. Bu inanç ve umut, gerçeği bulma isteğinden kaynaklanır. Aynı zamanda hayatta çok zorlanan ve kendini kurtarmak isteyen insanlar da vardır. Onların vakasında bu inanç ve umut, onları yükselişe götürebilecek bir keşfi kovalama tutkusudur.

Sonra ne olur? Yavaş yavaş ve adım adım bizi anlamaya başlarsınız. Biz de sizi anlarız çünkü sizin geçtiğiniz yollardan geçmiş, sizin yürüdüğünüz yolları yürümüş ve yaşadığınız problemleri yaşamışızdır. İnsandan insana bu durum değişebilir ama temel aynıdır. Hem fiziksel olarak gerekenleri yapıyorsanız hem de en basit düzeyde meditasyonlara başladıysanız, Şeytan'ın ışığını ruhunuza alırsınız ve bundan doğan bir sevinci deneyimlersiniz.

Siz kendiniz için çabaladıkça, Tanrılar da size çeşitli yollarla kendilerini gösterirler. Yeni başlayanlar, bazı temel aşamaları geçtikten sonra gerçekten de ciddi işaretler alırlar. Bu ilk zamanlarda aldıkları işaretler, önceki tüm çabalarının da yarattığı gelişimle birlikte, onların inancını bilmeye dönüştürür. Artık inanca ihtiyaç duymazsınız, zaten biliyorsunuz ki? Bu yüzden yeni başlayanlar, mesela sizin gibi, bu inanç meselesine büyük bir önem verirler ama yolu yürümüş olanlar çoktan bildikleri için bu konulara girme ihtiyacı duymazlar.

Kişisel olarak Tanrılarla deneyimler yaşadım ve onların gerçek olduğunu biliyorum. Beni izlediklerini de biliyorum ve onları gururlandırmak için hayatımı iyi bir yönde yaşayarak ilerliyorum. Buradaki her Satanist bunu bilir ve buna göre yaşar. Bu konseptler veya bu zihinsel durumlar sadece yolu yürümemiş ve bunları deneyimlememiş insanlara saçma, fanatiklik, kör inanç ve buna benzer şekillerde görünür.

Kısacası yolu yürüyün ve kendiniz görün.

Veya yürümeyin ve görmeyin.

Seçim sizin.

Dostum, forum hesabımın bir aylık olması, burada yeni olduğum anlamına gelmez. Devamlı bir şekilde bana, yenisin, yolun başındasın, oyunun başındasın falan demişsin. Yıllardır buralardayım, forum hesabım yeni.
Peki söyleyin bana, bunca konuşmalar sırf sizi "Burası gerçek sen buraya gel." diye aramıza almak için miymiş yoksa size böyle bir duruma gelmemeniz amacıyla iyi niyetle yapılmış açıklamalar mıymış? Duvarlarınızı yıkın ve beni anlayacaksınız.
En başından, ben değil siz duvarlarınızı yıkıp, evet bu forumda insanlara gerçeği anlatmakla yükümlü olan siz Sonne bey, antikosmik satanism (artık her ne ise) saçmalıktan ibarettir, veya zırvadır, veya trolldür, çünkü şöyle düşünür, çünkü böyle söyler gibi bir açıklama yapmalıydım. Az önceki yorumumun pek hoş olmadığının farkındayım, gibi bir yorum yapabilirdiniz. Ama duvarlarımızı yıkma durumu, egolarımızdan öte değilmiş gördüğümüz gibi.

Ben duvarlarımı yıkayım, yorumunuzu görmezden gelebilirdim,
Müslüman bir yobaz yorumu yaptınız demek yerine, düşüncemi daha nazik bir şekilde dile getirebilirdim,
Veya anti-kosmik satanism denilen şey artık her ne ise, bunu kendim araştırıp, saçma ise saçma olduğunu soruyu soran arkadaşa kendim açıklayabilirdim.
Fakat ben bunları yapmadım diye yargılanamam, çünkü ben bu topluluğu geliştirmek için seçilmiş bir yetkili değilim. Ben ne sizin ahlak anlayışınıza ayak uydurmak zorundayım, ne de düzgün açıklama yapmak. Eğer kurallarınızın dışında hareket ediyor isem, banlarsınız geçersiniz.
Başka bir durum şu ki, biz burada egolarımızı tatmin etmek için durmuyoruz. Bu tarz işler egonun işi değildir. Egolu insanlar empati yapamazlar veya hiçbir şey bilmeyenlere karşı sabır gösteremezler. Siz ise halbuki oldukça yakışıksız kaçan mesajlarınıza rağmen bizden uzun ve itinalı cevaplar almaya devam ediyorsunuz.
Çünkü kişisel olarak kendinize ağır eleştiri aldınız.
Kişisel olarak Tanrılarla deneyimler yaşadım ve onların gerçek olduğunu biliyorum. Beni izlediklerini de biliyorum ve onları gururlandırmak için hayatımı iyi bir yönde yaşayarak ilerliyorum. Buradaki her Satanist bunu bilir ve buna göre yaşar
"Buradaki her satanist bunu bilir ve buna göre yaşar" cümlesinin doğru olmadığını sen de ben de biliyoruz.
Eğer doğru olsaydı, yıllardır buralarda ne dramalar dönerdi, ne de Joy Of Satan topluluğu bu kadar küçük bir topluluk olurdu.

Siz de buraya araştırmak amacıyla gelen ama kısa sürede kendi düşüncelerini mutlak gerçek olarak tanımlayarak empoze etmek isteyenlerdensiniz ve bunu herkes görebilir.
Kendi düşüncelerimi mutlak gerçek olarak tanımlayarak empoze etmek istesem, muhtemelen bir inanç topluluğunun iletişim sayfasında yetkili olurdum dostum. Benim düşüncem tanrının bir insan tarafından kanıtlayamayacağı durumunda. Tanrının var veya yok olduğunu, henüz anlayamadığımız durumunda. Devamlı ama devamlı bir şekilde, sitemizi okuyun, burası gerçek diyen ben değilim gördüğünüz gibi. Bir inanç veya düşünce ne kadar saçma bile olsa, açıklamasının yapılması gerektiğini savunan da benim gördüğünüz gibi. Burada sorgulayan ve sorgulamaya devam eden bir kişi var ise o da benim. Benimle olan tartışmanızın sonuna bile "Kısacası yolu yürüyün ve kendiniz görün" diyen de sizsiniz. Kısaca şu yaptığınız yorum tamamen delizyonel bir yorum.

Neyse, uzatmanın anlamı yok. Siz de aynı şekilde, yolu yürüyün ve görün, veya yürümeyin ve görmeyin, seçim sizin.

Her dinde ve inanışta olduğu gibi herkes kendi inandığı şeyin gerçek olduğunu sanmakta. Çünkü inanç özünde gerçeği bilmeksizin kabullenmektir. Sorgulayan bir topluluk, bir inanca sahip olsa veya olmasa bile, her türlü bilgiye açık olmalı ve kendi zihninin süzgecinden geçirmeli, kendi algısına göre bir kanıya varmalıdır. Bir çok dinin gerçekliği sadece inanç ile temellendirilir. Bakın göklerde bir tanrı var, her şeyi o yarattı. Veya, bakın tanrılarımız var bizim, ölünce onlara kavuşacağız derler. Ama asla ve asla gerçekliğinden emin olunamayacak bir kavramdır Tanrı. Fakat Spiritüel Satanism için bu geçerli değildir. Çünkü bu inanç, Tanrı ile iletişim kurma ihtimali olduğunu savunur. Ruhani olarak yeterli gelişmişliğe ulaştıktan sonra, tanrı veya tanrılar, sadece sana duygusal olarak bir şeyler hissettirmekle kalmayıp, kendilerini gösterebiliyorlar. Fiziksel özelliklerini görebiliyorsun, ve daha önemlisi iletişim kurabiliyorsun. O yüzden spiritüel satanism inancına sahip olan insanlar, öbür herhangi bir inanca sahip olan insanlara nazaran, kendi inançlarının %100 bir şekilde gerçek olduğuna bir tık daha fazla inanmış durumdalar. Fakat işin özünde bunun bir inanç olduğu unutulmamalıdır. Başka dinlere ait bilgilerin bu forumda paylaşılmasının yasak olması, bu dinin, gerçek olduğu iddia edilen, %100 hakikate sahip olduğu iddia edilen bu dinin, öbür dinlerden hiç bir farkının olmamasının kanıtıdır. Çünkü insanın yaratılışına bile bilimsel bir açıklama bulduğunuzu zannediyor olsanız bile. İnandığınız şeyin bir "inanç" olduğunun farkında değilsiniz. Gerçekten "gerçek" olan bir inanışa sahip olan bir topluluk, fanatik olmaz. Aksine dünyanın bir çoğunluğundan daha gelişmiş ve daha yüksek algıya sahip olmalıdır. Çünkü tanrının varlığı bile bir çok şeyi değiştirirken. Tanrının varlığından %100 bir şekilde emin olabilmek her şeyi değiştirir. Diyeceğim şudur ki, her ne kadar bu inancın gerçeklerin en gerçeği olduğunu iddia etseniz bile, herhangi bir dinden düşünce olarak bir farkı olmadığını kabullenmeniz gerek. İşin özünde bu bir inançtır, ve ortaya bir tanrı var argümanı atılıyor ise tanrının varlığını kanıtlaması gereken de sizsiniz. Ki, tanrı var ise, varlığı bir insan tarafından kanıtlanamaz. O yüzden bu yetkili arkadaşlara, ve fanatiklere, 3.5 saniyeliğine insan olup, kendilerine dürüst olup, eleştiriye açık olmalarını, insanları bu inanca sahip olmaları için manipüle etmek yerine, açıklamalarla, tartışmalarla hareket etmelerini rica ederim. Onu bunu siktir et, burası gerçek sen buraya gel demek kolay çünkü.

Esenlikler,

Zamanında aynı şeyleri söylemiş biri olarak diyorum ki, gerçekten yanılmışım. Ortada ego savaşı falan yok, manipülasyon yok. Bence siz de bunu kendinizi koruma iç güdüsü ile yapıyorsunuz. İleride pişman olmamak için lütfen sakin olun ve karşı tarafın gözünden de olayları görmeye çalışın. Eğer Spiritüel Satanizm'i öğrenmek için buradaysanız, sadece akışa bırakın yeter. Bence zamanla üyelerle iletişiminiz geliştikçe sorunlarınızı çözebileceksiniz.

Zamanı gelmişken Sonne Bey'den özür dilemek istiyorum, zira hatamın farkına vardım. Size herkesin önünde yaptığım saygısızlık için özür diliyorum @Sonne , ne kadar yeni olmasam bile bazen yanlış kararlar alabiliyorum. Neticede hepimiz insanız ve yargıladığımız konulardan sınava tabii tutulabiliyoruz. Her zaman anlayışlı olduğunuz ve bana karşı saygısızlık yapmadığınız için de teşekkür ediyorum.

Uzun zamandır yaptığım için utandığım bir konuydu, tepkiniz ne olursa olsun neyseki içimde kalmadı diyorum. Ayrıca forumda çıkardığım tatsızlıklar için de fazlasıyla pişmanım, bu hesapta devam etmemin başlıca sebebi de budur. Hatalarımı telafi etmek.

İyi günler dilerim.

İnancı falan bilmem Baalzebul ritüeli yaptım daha güçlü oldum. Baalzebul ne bilmiyordum. Şimdi çok kötüyüm bazı ilaçlar kesilsin neymiş görürüm daha.

Esenlikler,

Zamanında aynı şeyleri söylemiş biri olarak diyorum ki, gerçekten yanılmışım. Ortada ego savaşı falan yok, manipülasyon yok. Bence siz de bunu kendinizi koruma iç güdüsü ile yapıyorsunuz. İleride pişman olmamak için lütfen sakin olun ve karşı tarafın gözünden de olayları görmeye çalışın. Eğer Spiritüel Satanizm'i öğrenmek için buradaysanız, sadece akışa bırakın yeter. Bence zamanla üyelerle iletişiminiz geliştikçe sorunlarınızı çözebileceksiniz.

Zamanı gelmişken Sonne Bey'den özür dilemek istiyorum, zira hatamın farkına vardım. Size herkesin önünde yaptığım saygısızlık için özür diliyorum @Sonne , ne kadar yeni olmasam bile bazen yanlış kararlar alabiliyorum. Neticede hepimiz insanız ve yargıladığımız konulardan sınava tabii tutulabiliyoruz. Her zaman anlayışlı olduğunuz ve bana karşı saygısızlık yapmadığınız için de teşekkür ediyorum.

Uzun zamandır yaptığım için utandığım bir konuydu, tepkiniz ne olursa olsun neyseki içimde kalmadı diyorum. Ayrıca forumda çıkardığım tatsızlıklar için de fazlasıyla pişmanım, bu hesapta devam etmemin başlıca sebebi de budur. Hatalarımı telafi etmek.

İyi günler dilerim.
Stella, konu bu değil ama söylemek istedim. Farkındayım benim gibilere yardım etmeye çalışıyorsun, minnettarım. Ama biraz cinsiyetçi olmamak daha iyi olabilir mi? Erkekler de kadınlar da özgüvensiz bir duruma düşebilir. Utanılacak bir durum değil. Neden erkeklere yakışmayan şey özgüvensizlik olsun, utanılacak olsun. Yaşadıklarımı da bilmiyorsun. Çabalıyordum bilen bilir neredeyse hiç meditasyon kaçırmadım ani bir şekilde her şey terse döndü.

Özgürlük başladığında, yükselişin ve düşüşün yolu da başlamış kılındı.

Dualite içindeki dansçılar olarak, öte yandan yaşam senfonisine sağır, ayak basacak noktamızı kaybettik ve düşüşe geçtik.

Bütün düşüşler, tersine çevrilmek için varlardır, ve insan düştüğü gibi, geri de dönebilir.

Yükseliş ve düşüşlerimiz vasıtasıyla acı ve neşeyi tattık: kimileri köle olacak, kimileri ise efendi,
kimileri iyiyi ve kötüyü bilecek, diğerleri ise hiçbirini.

Stella, konu bu değil ama söylemek istedim. Farkındayım benim gibilere yardım etmeye çalışıyorsun, minnettarım. Ama biraz cinsiyetçi olmamak daha iyi olabilir mi? Erkekler de kadınlar da özgüvensiz bir duruma düşebilir. Utanılacak bir durum değil. Neden erkeklere yakışmayan şey özgüvensizlik olsun, utanılacak olsun. Yaşadıklarımı da bilmiyorsun. Çabalıyordum bilen bilir neredeyse hiç meditasyon kaçırmadım ani bir şekilde her şey terse döndü.

Esenlikler,

Özgüvensiz olduğunuz için kendinizden utanın demedim, kendinize saygısızlık yaptığınız için utanın dedim. Kalbinizi kırdıysam özür dilerim, bunu istememiştim.

Biraz cinsiyetçi olduğum doğrudur, eril dişil enerjiye inanırım. Belki de yaşadığım şeylerden, babamdan ve kafamdaki ideal erkek tipinden dolayı erkeklerin çoğu zaman güçlü olması gerektiğine inanırım. Böyle düşünüyor olmam kadınlar için de aynı şeyi düşünmediğim anlamına gelmez. Ezilmiş insanlar beni her zaman harekete sokarlar ve ister istemez tetikte, saldırgan hissederim. Bu da benim dişil doğama zarar veren bir durum. Bu yüzden kendime zarar verecek bir konumda olmak istemiyorum, özellikle sevdiğim kişinin yanında.

İyi günler dilerim.

Dostum, forum hesabımın bir aylık olması, burada yeni olduğum anlamına gelmez. Devamlı bir şekilde bana, yenisin, yolun başındasın, oyunun başındasın falan demişsin. Yıllardır buralardayım, forum hesabım yeni.
İnsanlar yeniyse, onlara buna göre davranırız. Bu ne demektir? Mesela buraya geleli bir ay olmuş birinden, 5 yıllık bir Satanist'in sahip olacağı bir anlayışı ve davranışı beklemeyiz. Herkese seviyesine uygun davranırız çünkü onlar için en uygunu bu olur. Bu adaletin gereğidir. Tabii siz buralarda yıllardır olduğunuzu söylüyorsanız, o zaman iş başka.

Ki, ben yıllardır burada olduğunuzu bu şekilde söylemenize şaşırdım. Ben şahsen yıllardır burada olup da hâlen temel konulardan çıkamamış olsam, kendimden utanırdım. Ayrıca bunca yılı boşa harcayarak ne kadar büyük bir fırsatı kaçırdığınızı da maalesef, sizi üzmemek amaçlı anlatmayacağım.

En başından, ben değil siz duvarlarınızı yıkıp, evet bu forumda insanlara gerçeği anlatmakla yükümlü olan siz Sonne bey, antikosmik satanism (artık her ne ise) saçmalıktan ibarettir, veya zırvadır, veya trolldür, çünkü şöyle düşünür, çünkü böyle söyler gibi bir açıklama yapmalıydım. Az önceki yorumumun pek hoş olmadığının farkındayım, gibi bir yorum yapabilirdiniz. Ama duvarlarımızı yıkma durumu, egolarımızdan öte değilmiş gördüğümüz gibi.

Ben duvarlarımı yıkayım, yorumunuzu görmezden gelebilirdim,
Müslüman bir yobaz yorumu yaptınız demek yerine, düşüncemi daha nazik bir şekilde dile getirebilirdim,
Veya anti-kosmik satanism denilen şey artık her ne ise, bunu kendim araştırıp, saçma ise saçma olduğunu soruyu soran arkadaşa kendim açıklayabilirdim.
Fakat ben bunları yapmadım diye yargılanamam, çünkü ben bu topluluğu geliştirmek için seçilmiş bir yetkili değilim. Ben ne sizin ahlak anlayışınıza ayak uydurmak zorundayım, ne de düzgün açıklama yapmak. Eğer kurallarınızın dışında hareket ediyor isem, banlarsınız geçersiniz.
Saygı kurallarını tamamen yok ederek davrandıktan sonra bunun sorumluluğunu reddetmek ve bunlar için "yargılanmamanız" gerektiğini söylemek tamamen kendinizi kayırmaktır. Evet, gerçekten yoldan çıkan üyeleri yasaklıyoruz ama size de gösterdiğimiz için oldukça iyi bir şekilde anlayacağınız üzere, son derece toleranslıyız ve insanların anlamalarının zaman alacağını bildiğimiz için saygı sınırını aşan mesajlar atıldığında sizi yasaklamak yerine bunun yanlış olduğunu söyleyerek uyarıyoruz.

Elbette, siz tüm bunları yapmaya devam edebilirsiniz. Daha önce belirttiğim gibi bunlar bizi etkilemiyor ancak yalnızca kendinize zarar veriyorsunuz. Tüm bu mesajları attınız, peki sonucunda ne oldu? Kendinizi anlayıştan ve bilgelikten uzaklaştırmış oldunuz. Ayrıca bilinçaltınızda "Ben bir konuşmayı nezaket kuralları çerçevesinde yürütmek yerine saygı davranışlarını aşan biriyim. İnsanlar benim düşündüklerime uymak ve buna göre davranmak zorundalar." programlamasını perçinlemiş oldunuz.

Tekrar belirtiyorum. İstediğiniz gibi davranabilirsiniz. Bunlar günün sonunda sadece size zarar verir ve size temel düzeyde saygı duyduğumuz için sizi 3 yaşında bir çocuk yerine koyup, her şeyi A'dan Z'ye anlatmak yerine basitçe neyin yanlış olduğunu söylüyoruz ve devamını anlamanızı bekliyoruz.

Çünkü kişisel olarak kendinize ağır eleştiri aldınız.
Eleştiri daima alıyoruz. İlk değilsiniz, son kişi de olmayacaksınız.

"Buradaki her satanist bunu bilir ve buna göre yaşar" cümlesinin doğru olmadığını sen de ben de biliyoruz.
Eğer doğru olsaydı, yıllardır buralarda ne dramalar dönerdi, ne de Joy Of Satan topluluğu bu kadar küçük bir topluluk olurdu.
Bu şekilde yaşamayanların ne denli Satanist olduğuna bakmak gerekir. Türkiye'de oluşan dramalar, kişilerin kendi zihinsel yetersizliklerinden ve meditasyonlar yoluyla duygularını kontrol etmek yerine bunları bir çocuk gibi burada açığa vurmalarından kaynaklanmıştır.

Joy of Satan'ın büyüklüğüne gelince, Yüksek Rahip Hooded Cobra'nın daima belirttiği gibi bu yol, korkakların yolu değildir. Bu yol zor bir yoldur ve herkes Spiritüel Satanist olamaz. Yüz binlerce Müslüman getirin, karşılarına tek bir gelişmiş Satanist çıkarın. O Satanist Tanrılığa yürür, o yüz binlerce Müslüman ise ruhları çürüyene dek enerjilerini tüketmeye devam eder. Yıllardır buradaysanız, bu yolun gerektirdiklerini iyi bilirsiniz. Belki de yolun gerektirdikleri size o kadar ağır geliyor ki, yolu yürümek yerine vaktinizi boşa harcıyorsunuz.

Kendi düşüncelerimi mutlak gerçek olarak tanımlayarak empoze etmek istesem, muhtemelen bir inanç topluluğunun iletişim sayfasında yetkili olurdum dostum. Benim düşüncem tanrının bir insan tarafından kanıtlayamayacağı durumunda. Tanrının var veya yok olduğunu, henüz anlayamadığımız durumunda. Devamlı ama devamlı bir şekilde, sitemizi okuyun, burası gerçek diyen ben değilim gördüğünüz gibi. Bir inanç veya düşünce ne kadar saçma bile olsa, açıklamasının yapılması gerektiğini savunan da benim gördüğünüz gibi. Burada sorgulayan ve sorgulamaya devam eden bir kişi var ise o da benim. Benimle olan tartışmanızın sonuna bile "Kısacası yolu yürüyün ve kendiniz görün" diyen de sizsiniz. Kısaca şu yaptığınız yorum tamamen delizyonel bir yorum.

Neyse, uzatmanın anlamı yok. Siz de aynı şekilde, yolu yürüyün ve görün, veya yürümeyin ve görmeyin, seçim sizin.
Tüm bu tekrar eden düşünceler için daha fazla açıklama yapmayacağım. Spiritüel Satanizm'in tüm gerçekliğini kanıtlamak için basitçe biraz ilerleyebilir ve kendiniz tanıklık edebilirsiniz. Size kendi kendinize bunu bulabileceğinizi söylüyorum ve bana hâlen nasıl kanıtlanamayacağı hakkında tekrar eden düşünceler söylüyorsunuz. Tekrar belirtiyorum, eğer fiziksel kanıt istiyorsanız sitemizdeki makaleleri okuyabilirsiniz. Eğer ruhani kanıt istiyorsanız, fiziksel âlem ile ruhani âlemin doğasındaki farklılık gereği, ruhani anlamda ileri adım atmanız ve bu dünyayı keşfetmeye başlamanız gerekecek.

, kendi inançlarının %100 bir şekilde gerçek olduğuna bir tık daha fazla inanmış durumdalar
aslında bizimki bir inanış değil, ispatlanabilir bir gerçek ve hepimiz bunun rahatlığını yaşıyoruz. diğer dinlerin en dindarları bile kendi içlerinde bazen şüpheye düştüğü için bizim emin oluşumuz başkalarına bir tık fazla gibi geliyor
ne de Joy Of Satan topluluğu bu kadar küçük bir topluluk olurdu.
LMAO, dünyada 2 milyar müslüman var da ne oluyor hepimiz görüyoruz afganistanın halini

Kendi düşüncelerimi mutlak gerçek olarak tanımlayarak empoze etmek istesem, muhtemelen bir inanç topluluğunun iletişim sayfasında yetkili olurdum dostum.
bu kadar kolaysa okay hodri medyan, ama her iddiasına varım ki irl bunun çeyreği kadar bile başarın yoktur. bu kanıya varabilmek oldukça da kolay

Fakat işin özünde bunun bir inanç olduğu unutulmamalıdır.
bence asıl hatalı olduğun temel yer burası. bizimkisi inanç değil. bu dini takip etme sebebimiz ister doktrinini, ister tarih boyunca tüm süper uygarlıkların takip ettikleri yollarla muazzam benzerlikleri, ister pratiklerin işlevselliği ve kişinin hayat tarzına hiçbir müdahale etmemesi, ister de insan ve toplum gelişiminin her yönünü, her noktasını eksiksizce değerlendiren bir yol olması olsun her anlamda mükemmel bir din.

telefonlardaki, bilgisayarlardaki (sosyal medya çöplüklerinden) başını azıcık kaldırıp gerçek dünyaya bakan kimse bu tarz gerçeklikten uzak, kendi dünyasında yaşayan fikirlerinize itimat etmez. vunu laf cambazlığıyla istediğiniz kadar reddetmeye çalışabilirsiniz, ancak bu fikre inanacak tek “insan” tipi siz olabilirsiniz.

Olay örgüsü:
Soru soruyorsunuz ve cevap istiyorsunuz. Cevabı alamayıp bizim cevaplamamızla ilgili "düşünce tarzımızı" baz alıp nasıl doğru düşünmemizi söylüyorsunuz.

Hep aynı tiyatro gerçekten. Sıkılmıyor musunuz ?

1) "Herkes buraya gelen insanların sorusuna cevap vermek zorundadır." diye bir kural bulunmamak ile beraber sorunuzun içeriğine dair bilgi sahibi olmalarıda gerekmemektedir.

2) Dünyada olup bitenler bile bizim başından beri haklı olduğumuzu göstermektedir. Ve bence artık inanç ve esaslarımız ve düşünce yapımızı sizin gibi "Bilgi alma" veya "soru sorma" adı altında gelen insanlara kanıtlama/inandırma hükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

3) Buraya başta soru sormak mahiyetinde girdiniz ve bu amacınızı unuttunuz. Ben size geri hatırlatayım. Bilgi almak veya soru sormak isteyen insanlar cevap alamazlarsa veya işlerine yarayan bilgi bulamazlarsa o kaynakla fazla uğraşmazlar. Sizde buraya geldiniz, soru sordunuz ve cevap alamadınız o halde bizim düşünce tarzımız ve cevap vermeme nedenimizi bir işsiz gibi yorumlamak ve sistemleştirmek yerine siktir olup gidebilirsiniz. 😊

Yeni misiniz bilmiyorum ancak ben yeniyim ve sizin gibi sorgulamalarım elbette oldu. Ancak sorgulamakla değil bizzat deneyimleyerek öğrenmek istedim. Adanmami yaptım ve içimde bir huzur ve neşe hissediyorum.Bu artarak devam ediyor. Hepimiz gerçeği arıyoruz ve siz de deneyimledikten sonra gerçek olmadığını hissederseniz devam etmek zorunda değilsiniz. Kimse burada bir kanıt sunamaz. Herkesin deneyimi kendisine özeldir. Satanizm inanmayanları zorla inandırma dini değildir, vazgeçtiniz diye de ateşlerde yakmaz. Burada bilgi veriliyor ve yol kişinin kendisine bırakılıyor. Özgürlük sorumluluk demektir.

Yeni misiniz bilmiyorum ancak ben yeniyim ve sizin gibi sorgulamalarım elbette oldu. Ancak sorgulamakla değil bizzat deneyimleyerek öğrenmek istedim. Adanmami yaptım ve içimde bir huzur ve neşe hissediyorum.Bu artarak devam ediyor. Hepimiz gerçeği arıyoruz ve siz de deneyimledikten sonra gerçek olmadığını hissederseniz devam etmek zorunda değilsiniz. Kimse burada bir kanıt sunamaz. Herkesin deneyimi kendisine özeldir. Satanizm inanmayanları zorla inandırma dini değildir, vazgeçtiniz diye de ateşlerde yakmaz. Burada bilgi veriliyor ve yol kişinin kendisine bırakılıyor. Özgürlük sorumluluk demektir.
Yıllar önce adandım. Daha sonra inancım değişti, daha sonra tekrar değişti, ve tekrar. Ben tanrıyı bana kanıtlayın demedim. Tanrının bir insan tarafından kanıtlanamaz olduğunu söyledim. Yorumunuz tamamen delizyonel. Satanism inanmayanları zorla inandırma dinidir demedim. Yukarıdaki arkadaşın karşıdakini manipüle ederek kendi inancına çekmeye çalıştığını söyledim.

Yıllar önce adandım. Daha sonra inancım değişti, daha sonra tekrar değişti, ve tekrar. Ben tanrıyı bana kanıtlayın demedim. Tanrının bir insan tarafından kanıtlanamaz olduğunu söyledim. Yorumunuz tamamen delizyonel. Satanism inanmayanları zorla inandırma dinidir demedim. Yukarıdaki arkadaşın karşıdakini manipüle ederek kendi inancına çekmeye çalıştığını söyledim.
Deluzyonel yorum yaptığımı söylemeniz biraz aşırı olmuş. Manipülasyon konusuna gelince insanların inandıkları değerleri anlatmaları ve huzur buldukları, kendilerine iyi gelen şeyleri başka insanların da deneyimlemesini istemeleri manipülasyon değildir bana göre. Bir şeyleri çarpıtmadiktan sonra inancını yaymak istemek gayet doğal bir duygudur. Herkes aklını ve mantığını kullanabilir. Buradaki insanların çoğu araştırarak hatta belki yıllarca düşünerek, emin olarak buraya geliyor. Satanizme geçmek kolay olmuyor, bir sürü yerleşmiş bilinçaltı kodları aşmak da kolay değil. Manipüle olacak kadar araştırma yapmamak kişinin kendi hatasıdır. Bence sakinlik ve anlamaya çalışmak sonra da akıl yürütmek yeterlidir.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back