Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Kanuni'nin tılsımlı gömleği

Bahzusua49

New member
Kanuni Sultan Süleyman'ın tılsımlı gömleğinde davut yıldızı, yıldızların altında da bir sürü kare var. Davut yıldızının bölümlerinin içinde ve karelerin içinde ibranice harfler var. Ne anlama geliyor olabilir? Amacı nedir?
(Fotoğraflarda çok belli olmuyor. Yakın zamanda topkapı sarayına gittim. Orada gözümle gördüm.)

+9 basmışlar, kafanıza takmayın.

Ciddi cevaba gelirsek, Yahudi sistemindeki bu harflerin karşılığı, tıpkı bizim rünlerimizin enerjileri gibi önem arz etmektedir diye tahmin ediyorum. Açık kaynaklardan bir şeyler bulabilecekseniz bunlara göz gezdirin.

Pislamik Havas ve Yahudi Kabala öğretileriyle tılsımlanmış gömlek. Kovan zihnine bağlı kertenkeleler tarafından savaşlarda korunması için yapılmış. Kanuni'nin annesi Yahudidir zaten.

+9 basmışlar, kafanıza takmayın.

Ciddi cevaba gelirsek, Yahudi sistemindeki bu harflerin karşılığı, tıpkı bizim rünlerimizin enerjileri gibi önem arz etmektedir diye tahmin ediyorum. Açık kaynaklardan bir şeyler bulabilecekseniz bunlara göz gezdirin.
Teşekkürler.

Pislamik Havas ve Yahudi Kabala öğretileriyle tılsımlanmış gömlek. Kovan zihnine bağlı kertenkeleler tarafından savaşlarda korunması için yapılmış. Kanuni'nin annesi Yahudidir zaten.
Teşekkürler

Kanuni'nin annesi Kırım hanı Mengli Giray'ın kızı değil mi? Yahudi değil sanırım. Ben Nurbanu Sultan yahudi diye biliyorum. Hürrem Sultan'ın da yahudi olma ihtimali var.

Ben şahsen kendim osmanlıyı, ceddim olarak görmüyorum çünkü osmanlı, aile akrabaların toplumu,sömürdüğü bir topluluk.Bunun yerine kadim Romayı ve antik mısırı, kendime örnek alıyorum..

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back