Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Bazı Sorular Üzerine

Elite

Well-known member
Tüm adanmış, henüz adanmamış kardeşlerimize ve sorgulayan okurlarımıza esenlikler,

Bir soruna değinmek istiyorum. Bu yazım herhangi bir kişiye özel değildir. Daha önce de bu söylemleri defalarca duyduk ve artık bir noktada açıklama ihtiyacı hissettik. Kimsenin üzerine alınmasını istemeyiz, bu direkt haksızlık olurdu. Zira bardağı taşıran son damla oldukları için kimseyi suçlayamayız, sadece bir şeyler birikince (dediğim gibi sayısız yorum sadece bir damladan ibaret ve bu kişilerin hiçbirini suçlamıyoruz, sadece birikmiş oldukları için artık açıklama ihtiyacı doğuyor) ve o bardak taşınca artık bizim de bu tarz açıklamalar yapmamız gerekebiliyor.

İlk olarak sorulan sorulardan bahsetmek istiyorum. Sorulan birçok soru sitemizde bahsi geçen şeyler. Sitemizde arama fonksiyonu bulunmakta ve zaten herkese ilk başta orayı okumalarını öneriyoruz. Uzun bir süredir gerek ben, gerek başka kardeşlerimiz bu soruları ellerinden geldiğince ve bilgileri dahilinde cevapladı. Tabii ki insanların sorma ihtiyacı hissetmesini anlıyoruz ancak sitemizde zaten bahsedilen şeyler oldukları için bir noktadan sonra tekrar tekrar aynı soruları yanıtlamak zorunda kalmak birçok kişi için yorucu olacaktır. Burada cevaplamamızın tek nedeni insanların "Bizim sorularımız neden cevaplanmıyor" deyip kötü hissetmemesi için. Yoksa çok basit bir şekilde "Siteden okuyun." da diyebilirdik ancak bu bazı insanlar için kırıcı olabilir, ancak bir noktadan sonra da bu sadece bizi istismar hâline döndü. Kasıtlı ya da kasıtsız, kimsenin niyetini bilemeyiz elbette.

Araştıran, adanmamış, hatta adanmış ama yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünen tüm herkese önce sitemizi baştan sona okumasını öneriyorum. Hâlâ aklınıza takılan yerler olursa seve seve bilgimiz dahilinde cevaplayacağız.

İkinci olarak, "Gerçek Sorgulanmaktan Korkmaz" ifadesi hakkında konuşmak istiyorum. Bu ifade doğrudur, gerçek, sorgulanmaktan korkmaz. Ancak bu ifadeyi suistimale çeviren insanları da çok kez gördüm. Kimisi belki sadece bu ifadeden güven aldı ve iyi niyetlerle tekrarladı, kimisi ise kötü niyetliydi, bunları yine bilemeyiz ve kimseyi hedef almıyoruz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki, buradaki kimsenin sorulara cevap verme zorunluluğu en başta yok. Bir üyemiz, belki yine iyi niyetle, bir konu hakkında video attı ve çevirmen görevdaşımdan aynı ifadeyi kullanarak 1 saatlik bir video izlemesini istedi.

Burada denilmesi gereken şudur ki, bu çevirmen görevdaşımın en başından SS ile ilgili sorulara bile cevap verme zorunluluğu yoktur. Verdiğimiz her cevap yardımcı olmak amaçlıdır, SS ile alakası olmayan konularda da yine 1 saat oturup izleme gibi bir lüksümüz ve zorunluluğumuz bulunmamakta. Tabii ki iyi niyetlerle tekrarlanmışsa, kimsenin üstüne alınmasına gerek yoktur.

Zaten tek bir kişiyi de hedef belirlemiş değiliz, ve kimsenin üstüne gitmiyoruz. Sadece hem sorular olsun, hem ikinci ifade olsun, her biri sayısız kez gözümüzün önünde bize karşı tekrarlandı. 1 ya da 2 kişi, en son tekrarlayanlar olabilir bunları ancak dediğim gibi, kişisel bir mesele değil, daha çok çeşitli kişilerce tekrarlanmış şeyler bunlar.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Yazılan tüm şeylere en iyi niyetimizle cevaplar veriyoruz. Sadece çevirmen ekibi olarak değil, aynı zamanda diğer kardeşlerimiz adına da konuşuyorum. Sanmıyorum ki birisi kötü niyetlerle birilerine cevap versin.

Sizden tek ricamız işimizi kolaylaştırmanız. Sorular da "1- ... 2-..." şeklinde sıralanırsa ve paragraflaştırılırsa okuması ve cevaplaması da kolaylaşacaktır. Bugünün yeni adanmışları, yarının yol göstericisidirler. O yüzden, yarın sizler de bizim gibi cevap verecek kişiler olacağınız için, aslında şimdiden iyi örnek oluşturacaksınız.

İyi niyetleriyle sorgularına, sorularına, araştırmalarına devam edenler ile bu sorulara sabırla, özenle, detaylarıyla cevap vermiş herkese teşekkürlerimi iletirim. Türk SS topluluğunun gelişmesi, büyümesi ve ilerlemesi bizim önceliğimizdir. Anlayışlı, iyi niyetle yoğrulmuş, saygı çerçevesinde bir topluluk arzuluyoruz.

Herkese anlayışlarından ötürü teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

Aratosbung said:
0- Sitedeki yazıların hemen hemen hepsini okudum. Ama kafama takılan bazı konular var. Bunları sıralıyorum:
1- İş zora düşünce neden tanrılara sorabilirsiniz diyorsunuz? Zaten bütün olay tanrıları görüp görmemek.
2- Tanrıları gördüğünüzü düşündüğünüz HP, HC'lerin tanrıları gördüğünü nereden biliyoruz?
3- Bizzat ışığı yansıttığını, kırdığını gördüğüm Nilüfer Özden Sarıca bütün uzaylı iletişimlerinin kanal olduğunu gerçek olmadığını söylüyor. Ben onun gelişmiş olduğunu görüyorum ama HP ve HC'lerin görmüyorum. Yani kısaca bence ortada bir uzaylı yok. Onlar kanal. Sizin kanıtınız nedir?
4- Kadim Şamanizm orta, üst ve alt dünyanın olduğunu söylüyor. Joy of Satan'da bunu göremedim. Neden yok?

Esenlikler,

1- İletişim sadece sözler üzerinden yürümez. Lydia geçen bir yazı atmış ve sarkaçtan herkesin ilk başta doğru sonuçlar aldığını, sonralarında bu performansı ilerletmekte zorlandığını söylemişti.

Bunu neden anlattığımı soracak olursanız, çünkü bunu ben ve başka bir arkadaşım da gözlemlemişti ve ortak bir tecrübe olarak sarkacın da doğru sonuçlar getirebileceğini, bireyselden ziyade genel, herkes tarafından paylaşılan ortak bir tecrübesi olduğunu göstermek amacım. Lydia bunu sorduğunda tanrıların yeni kişilere daha çok yardım ettiğini öğrenmiş.

Evet, sarkacın işe yarar bir yöntem olduğunu aktardığıma göre, buradan da iletişim kurabileceğinizi tavsiye edebilirim. Sarkacı da kullanabilirsiniz.

2- Sadece Yüksek Rahip Hoodedcobra666 değil, tanrılarla iletişim kuran bir sürü yabancı ve Türk kişi var. İletişimi, sezgileri cidden güçlü bir sürü Türk tanıdım ve oldukça samimi de oldum, yani yalan olmadığını biliyorum. Direkt bu şekilde olmasa da kendi tecrübelerim de var. Plasebo olamayacak, ulaşılması imkânsız bilgilere sezgileriyle ulaşan kişiler de biliyorum. Ancak özel ve kişisel tecrübeler oldukları için aktarmam mümkün değil.

3- Saf güç bir anlam ifade etmez. Yılanın yükselmesi, çakraların sonuna kadar güçlenmesi, zihnin gelişmesi de gerekir. Bu tarz işler gerçekleştiren bir sürü kişi var. Örneğin şamanlardan, Budist rahiplerden ve bir sürü kişiden bu tarz "mucizevi" güçler çıkabilir ancak gerçeği bilmeleri gerekmiyor.

Sadece dıştan değil, içten de bu tarz kişiler vardı. Örneğin Salem Burke. Gerçekten güçlü bir büyücüydü ve Tanrılara sadıktı, ancak zihnini eğitemediği için maalesef bir hata yaptı ve saldırılara maruz kaldı.

4- Eski yazıtları yorumlayacak kadar güçlü sezgilere sahip olduğumu düşünmüyorum. Dahası, bozulmuş olma ihtimali de bulunmakta. Burada bir yorum yapmak istemiyorum.

İyi akşamlar.

Aratosbung said:
Hitler'in İskender'in hatta Maxine'nin tanrı olduğu da muallakta. Ortada hiçbir kanıt yok.

Esenlikler,

Daha önce de bahsettiğim gibi, JoS'tan başka bir yerde görmek istemeniz mantık dışı olacaktır. Magnum Opus, tanrılığa bedensel ve ruhsal olarak erişilebilirlik, Nasyonal Sosyalizm gibi değerlerin ve gerçeklerin buluştuğu benim bildiğim tek kurum burası.

İyi akşamlar.

Aratosbung said:
1-Sarkaca bir gram güvenmiyorum. Sarkaçla bir şeyler yapıp bunun doğru olduğunu söyleyenlerede güvenmiyorum. Bu ruh çağırma seanslarına benziyor.

Sarkaç doğru olsa bile bunun bir tanrı cevabı olduğunu bilemeyiz.

En fazla üst benlik olabilir, bence.

2-görmedikten sonra ne anlam ifade edebilir ki? Görmek lazım fakat söylemek istemediğiniz için bunu bilmiyorum. Hadi ben sorayım, rahatlıkla astral seyahat yapabiliyor musunuz?

3- Saldırılara da inanasım gelmiyor. Ne saldırısı?

4- İki kitabın birinden bazı kısımları ayıklamak doğru da başka sistemlerin dedikleri mi yanlış? Yapma...

Esenlikler,

1- O hâlde bu soruyu daha fazla ilerletmeyeceğim, çünkü siz zaten sarkacın ruhani araç olabileceğine inanmıyorsunuz.

2- Astral seyahate dair hiçbir çalışmam olmadı. Ancak başka "görmeyle" alakalı tecrübelerim oldu, yine de bunlar şahsıma ait olduğu için paylaşmak istemiyorum. Yine aynı şekilde, plasebo olamayacak şeylerdi.

3- Psişik/ruhani saldırı. Aklî dengesini kaybettirdi bu saldırılar.

4- Tam olarak anlamadım. İki kitap derken neyi kastediyorsunuz? Ve bir şeylere yanlış demedim. Yorum getirmek istemediğimi söyledim ve sadece iki ihtimal olabileceğinin üstünde durdum. Daha doğrusu üç. Eski yazıtların anlaşılmasını/doğruluğunu baltalayan 3 faktör var genel olarak:

1- Kötü çeviri.

2- Alegorik konuşmaların düz alınışı.

3- Yazıtlara gerçekleştirilen düşman tahrifi. Ekleme-çıkarma, değiştirme gibi şeyler.

Ben direkt 3. ihtimal üzerinde durmadım. 2. ihtimal de pek tabii olabilir. Sadece yorum getirmek istemediğimi belirttim.

İyi geceler.

Aratosbung said:
2 hakkında: Nilüfer Özden Sarıca tekamül videosunda-2 ya da 3 boyut olması lazım- bir boyutta insanların uzaylı gördüğü boyut olduğunu söylüyor. Dİğer boyutlarda da ne görüleceğini söylüyor. Nedense uzaylı görenler bir dönem görüyor ama sonra görmüyor. HP ve HC'ler kendini inandırdığı için her zaman görüyor olabilir.

Esenlikler,

Şimdi anladım demek istediğinizi. Evet, farklı boyutlar zaten var. İlk 3 boyut materyalist bilim tarafından da kabul ediliyor, ki bunlar zaten maddi boyutlar. 4. boyut genel olarak astral dediğimiz âlem. Daha üst boyutlar da var ancak bunlar hakkında fazla bir bilgi paylaşılmadı. Eski bir üye tarafından 5. boyutta ruhlarımızın Şeytan tarafından yaratılmış olabileceği söylenmişti, o kadar.

Blavatsky de bu boyutlar hakkında söylemlerde bulunuyor ancak tamamen zırva, tek-tanrıcılığa dayanan şeyler. Yani her bu boyutlar hakkında denileni doğru alamayız.

Not: HC, HoodedCobra'nın kısaltılması. Yani HPHC, High Priest Hoodedcobra666'ya dair kısaltılmış bir isim. Forumlarda onu tanımlamak için kullanılıyor. Ancak demek istediğinizi anladım.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Tüm adanmış, henüz adanmamış kardeşlerimize ve sorgulayan okurlarımıza esenlikler,

Bir soruna değinmek istiyorum. Bu yazım herhangi bir kişiye özel değildir. Daha önce de bu söylemleri defalarca duyduk ve artık bir noktada açıklama ihtiyacı hissettik. Kimsenin üzerine alınmasını istemeyiz, bu direkt haksızlık olurdu. Zira bardağı taşıran son damla oldukları için kimseyi suçlayamayız, sadece bir şeyler birikince (dediğim gibi sayısız yorum sadece bir damladan ibaret ve bu kişilerin hiçbirini suçlamıyoruz, sadece birikmiş oldukları için artık açıklama ihtiyacı doğuyor) ve o bardak taşınca artık bizim de bu tarz açıklamalar yapmamız gerekebiliyor.

İlk olarak sorulan sorulardan bahsetmek istiyorum. Sorulan birçok soru sitemizde bahsi geçen şeyler. Sitemizde arama fonksiyonu bulunmakta ve zaten herkese ilk başta orayı okumalarını öneriyoruz. Uzun bir süredir gerek ben, gerek başka kardeşlerimiz bu soruları ellerinden geldiğince ve bilgileri dahilinde cevapladı. Tabii ki insanların sorma ihtiyacı hissetmesini anlıyoruz ancak sitemizde zaten bahsedilen şeyler oldukları için bir noktadan sonra tekrar tekrar aynı soruları yanıtlamak zorunda kalmak birçok kişi için yorucu olacaktır. Burada cevaplamamızın tek nedeni insanların "Bizim sorularımız neden cevaplanmıyor" deyip kötü hissetmemesi için. Yoksa çok basit bir şekilde "Siteden okuyun." da diyebilirdik ancak bu bazı insanlar için kırıcı olabilir, ancak bir noktadan sonra da bu sadece bizi istismar hâline döndü. Kasıtlı ya da kasıtsız, kimsenin niyetini bilemeyiz elbette.

Araştıran, adanmamış, hatta adanmış ama yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünen tüm herkese önce sitemizi baştan sona okumasını öneriyorum. Hâlâ aklınıza takılan yerler olursa seve seve bilgimiz dahilinde cevaplayacağız.

İkinci olarak, "Gerçek Sorgulanmaktan Korkmaz" ifadesi hakkında konuşmak istiyorum. Bu ifade doğrudur, gerçek, sorgulanmaktan korkmaz. Ancak bu ifadeyi suistimale çeviren insanları da çok kez gördüm. Kimisi belki sadece bu ifadeden güven aldı ve iyi niyetlerle tekrarladı, kimisi ise kötü niyetliydi, bunları yine bilemeyiz ve kimseyi hedef almıyoruz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki, buradaki kimsenin sorulara cevap verme zorunluluğu en başta yok. Bir üyemiz, belki yine iyi niyetle, bir konu hakkında video attı ve çevirmen görevdaşımdan aynı ifadeyi kullanarak 1 saatlik bir video izlemesini istedi.

Burada denilmesi gereken şudur ki, bu çevirmen görevdaşımın en başından SS ile ilgili sorulara bile cevap verme zorunluluğu yoktur. Verdiğimiz her cevap yardımcı olmak amaçlıdır, SS ile alakası olmayan konularda da yine 1 saat oturup izleme gibi bir lüksümüz ve zorunluluğumuz bulunmamakta. Tabii ki iyi niyetlerle tekrarlanmışsa, kimsenin üstüne alınmasına gerek yoktur.

Zaten tek bir kişiyi de hedef belirlemiş değiliz, ve kimsenin üstüne gitmiyoruz. Sadece hem sorular olsun, hem ikinci ifade olsun, her biri sayısız kez gözümüzün önünde bize karşı tekrarlandı. 1 ya da 2 kişi, en son tekrarlayanlar olabilir bunları ancak dediğim gibi, kişisel bir mesele değil, daha çok çeşitli kişilerce tekrarlanmış şeyler bunlar.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Yazılan tüm şeylere en iyi niyetimizle cevaplar veriyoruz. Sadece çevirmen ekibi olarak değil, aynı zamanda diğer kardeşlerimiz adına da konuşuyorum. Sanmıyorum ki birisi kötü niyetlerle birilerine cevap versin.

Sizden tek ricamız işimizi kolaylaştırmanız. Sorular da "1- ... 2-..." şeklinde sıralanırsa ve paragraflaştırılırsa okuması ve cevaplaması da kolaylaşacaktır. Bugünün yeni adanmışları, yarının yol göstericisidirler. O yüzden, yarın sizler de bizim gibi cevap verecek kişiler olacağınız için, aslında şimdiden iyi örnek oluşturacaksınız.

İyi niyetleriyle sorgularına, sorularına, araştırmalarına devam edenler ile bu sorulara sabırla, özenle, detaylarıyla cevap vermiş herkese teşekkürlerimi iletirim. Türk SS topluluğunun gelişmesi, büyümesi ve ilerlemesi bizim önceliğimizdir. Anlayışlı, iyi niyetle yoğrulmuş, saygı çerçevesinde bir topluluk arzuluyoruz.

Herkese anlayışlarından ötürü teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

O kişi benim, ve size şuanda tuhaf gelebilir ama size katılıyorum, kimse kimsenin sorusuna cevap vermek zorunda değil yada attığı linke tıklamak tabi ki, çevirmen arkadaşımla aramdaki diyalogsa pozitif tabanlıydı, bazen birinin sizinle bir konuda (pozitif) tartışmasını sağlamak için kasti muhalefet eder ve antik yunan filozoflarının başvurduğu gibi savlar öne sürüp onların üzerinden konuşursunuz, ben aramızdaki diyaloğu öyle gördüm ve umuyorum öylede gözüküyordur/gözükmelidir, onun gösterdiği erdemli tavır ve tartışma ve benim gösterdiğim savlar üzerinden söz sanatı yaparak (ki buna yine yunan da "safsata" denirdi) tartışma örneğidir ve ortadadır (merak edenler için sorular,düz dünya, nasyonalizm,hinduizm konusu). Bu arada "gerçek sorgulanmaktan korkmaz"a "gerçekten" katılıyorum/katılıyoruz zira bu katıksız "gerçek" bir ifadedir.

Esen kalın..

lodoshurricane said:
O kişi benim, ve size şuanda tuhaf gelebilir ama size katılıyorum, kimse kimsenin sorusuna cevap vermek zorunda değil yada attığı linke tıklamak tabi ki, çevirmen arkadaşımla aramdaki diyalogsa pozitif tabanlıydı, bazen birinin sizinle bir konuda (pozitif) tartışmasını sağlamak için kasti muhalefet eder ve antik yunan filozoflarının başvurduğu gibi savlar öne sürüp onların üzerinden konuşursunuz, ben aramızdaki diyaloğu öyle gördüm ve umuyorum öylede gözüküyordur/gözükmelidir, onun gösterdiği erdemli tavır ve tartışma ve benim gösterdiğim savlar üzerinden söz sanatı yaparak (ki buna yine yunan da "safsata" denirdi) tartışma örneğidir ve ortadadır (merak edenler için sorular,düz dünya, nasyonalizm,hinduizm konusu). Bu arada "gerçek sorgulanmaktan korkmaz"a "gerçekten" katılıyorum/katılıyoruz zira bu katıksız "gerçek" bir ifadedir.

Esen kalın..

Esenlikler,

Anladım. Dediğim gibi, sonuncu olduğunuz için örneği oradan vermek zorunda kaldım. İyi niyetinizle araştırmaya, sormaya devam ettiğiniz için teşekkürler.

İyi akşamlar.

Nilüfer özden sarıca, kısa saçlı bi kadın daha var, vb. onlar gibi yeni çağcı çok kanallar var. Mantıklı bişi anlatıyormuş gibi pek dinlerdim zamanında bişey öğrenmek için. ama bişey öğrenemedim, boş konuşuyorlar, neyi nasıl olacağı pratikler anlatılmıyor, bide ağzından allak çıkmıyormu iğrendim. ''Kundalini allaka giden yolmuş'' iğğk :x şeytanın gerçek olmadığını zihin olduğunu söylüyorlar, pek çok kanaldanda duydum, y*hudi kabalasını anlatanlardanda duydum. ortak söylemleri var.

Düşman herkese saldırıyor, herkese, onların köleleri bu durumun farkında değil. ateistler ise ruhani şeylere inanmadıkları için başlarınag elen kaza, bela, negatif durumları doğal karşılıyorlar. Düşman bize daha çok saldırıyor. Ben bunu çok deneyimledim. zamanında RTR öncesi sonrası a.t. ka. yapmadığım için bu zaman kadar çok sıkıntı yaşadım günlük. Bunlar azaldı artık, sadece bu sıralar dersler vb. yğunluk olduğundan erteliyorum rtr yi, ozaman olan oluyor.
çok sevdiğim, hergün okşadığım pofidik tavuklarım öldü hepsi. :( :( çok üzgünüm. RTR nin ne kadar önemli olduğunu anladım.

1. soru: Fantastik filmleri, dizileri çok seviyorum. eskiden sihirli annem, selena vardı. insan görünümlü periler gerçek mi, varlar mı? ve sihirle yoktan var etmek ve anında çeşitli şeyler yapmak bunlar mümkün mü? Bu sitede anlatılanlara mümkün değil diye biliyorumda.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back