Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

İntiharın Ruhsal Etkileri Hakkında

Arion the Poet

New member
Esenlikler, bu yazı intiharı düşünmüş ve düşünen tüm kardeşlerim için yazılmıştır.

İntihar sonucu kişinin bütün spiritüel gücü geriler ve düşer. O hayatta kendini ne kadar geliştirdiyse tamamen yalan olur. Yaptığı her şeyin hiçbir anlamı kalmayacağı gibi, biriktirdiği bütün gelişim de iyice yok olur.

Bundan ötürü dinler intiharı yasaklar. Düşmanın yarattığı dinler insanı daha fazla sömürmek için intiharı yasaklar. İntihar edip elinde güce dair hiçbir şey kalmayan birisini kullanamazlar çünkü. İntihar durumunda eğer kişinin ruhu güçlü değilse ve Satanizm'e dair herhangi bir bağı yoksa, yok bile olabilir.

Satanizm'de ise durum böyle değildir. Şeytan Baba'nın ve Tanrı/ça'ların intiharı yasaklamasının tek sebebi bizleri düşündükleri içindir. Evet, intihar sonucu bir Satanist'in ruhu kolay kolay yok olmaz, fakat hiç yaşamak istemeyeceği düzeyde feci acı çeker. O hayatta acısını sonlandırdığını sanır, fakat aslında aynı acıyı tekrar ve tekrar yaşamak üzere kendisini kandırmıştır. İntihar sonucu kişi 'en iyi ihtimalle' o sorunu tekrar çözülmek üzere geri bırakır. En kötü ve istenmeyecek senaryo ise kişinin o sorunla birlikte hayatına daha fazla sorun getirmiş olmasıdır. Çözmeniz gereken sorun birden fazla olmuştur artık. Tanrı/ça olma sürecini gereksiz bir şekilde uzatmışsınızdır.

Eğer intihar ederseniz, olacak şey budur: Şu an yaşadığınız acıyı tekrar ve tekrar yaşamak üzere reenkarne olacaksınız ve bu problemi çözmeden de bu acınız sonlanmayacak. Tanrı/çaların insanları gelişimlerine en uygun olacak şekilde reenkarne ettiğini unutmayın. Muhtemelen reenkarne edilmeden önce de size bu durum söylendi ve siz de kabul ettiniz. Acı, insanı terbiye eden ve ileride güçlü kılan büyük elementlerden biridir. Dişinizi sıkın ve Tanrı/çalara güvenin. Bu sürecin onların kontrolünde olduğunun farkında olun.

Bunlara ek olarak, özgüven ile ilgili olumlama ve güneş karesi yapabilirsiniz. İnternet üzerinde intiharla alakalı birçok ücretsiz servis olduğunu unutmayın. Bunlardan çekinmeden yararlanmanız gerekiyor.

Güçlü kalın.

Tanrılarmi bizi bidaha bidaha dünyaya yolluyor sınanmak için?
Esenlikler,

Hayır, Tanrı/çalar bizi sınamak için dünyaya tekrar ve tekrar yollamıyor.

Tanrı/çalar, Tanrı/çalık yolundan geçmiş; bu yoldan geçmiş/geçen kişilere de rehberlik etmiş üstün varlıklardır. Dolayısıyla bu konudaki bilgileri muazzam düzeyde. Bizleri bizden daha iyi tanıyorlar. Dolayısıyla bizim gelişimimiz için uygun olacak durumları seçip reenkarne ediyorlar. Bu reenkarne dünyada gerçekleşmek zorunda değil; asıl önemli olan bizim gelişimimiz için uygun koşulların sağlanması.

Örneğin X kişisinin duygusal kontrol sorunu varsa, Tanrı/çalar bu tür problemleri çözebileceğimiz bir hayata reenkarne olmamıza izin verir. Bu süreç, tüm sorunlarımızın çözüldüğü ve mükemmelliğe ulaştığımız noktaya kadar tekrarlanır. Bunların sonucunda da Tanrı/çalığa yükseliriz.

İyi günler.

Tanrılarmi bizi bidaha bidaha dünyaya yolluyor sınanmak için?
bu aslında senin ruhunla alakalı bir durum. bildiğim üzere reenkarnasyon ile ilgili de bir yazı mevcut.

başka bir yazı da vardı ancak bulamadım. sınamak için değil, geliştirmek için. sınamak deyimi daha islamik bir deyim ve tanrılara tapman sınayabilecekleri anlamına gelir. ss inancında bu yoktur, bildiğim kadarıyla şeytana ''tapmak'' denmez.

Esenlikler, bu yazı intiharı düşünmüş ve düşünen tüm kardeşlerim için yazılmıştır.

İntihar sonucu kişinin bütün spiritüel gücü geriler ve düşer. O hayatta kendini ne kadar geliştirdiyse tamamen yalan olur. Yaptığı her şeyin hiçbir anlamı kalmayacağı gibi, biriktirdiği bütün gelişim de iyice yok olur.

Bundan ötürü dinler intiharı yasaklar. Düşmanın yarattığı dinler insanı daha fazla sömürmek için intiharı yasaklar. İntihar edip elinde güce dair hiçbir şey kalmayan birisini kullanamazlar çünkü. İntihar durumunda eğer kişinin ruhu güçlü değilse ve Satanizm'e dair herhangi bir bağı yoksa, yok bile olabilir.

Satanizm'de ise durum böyle değildir. Şeytan Baba'nın ve Tanrı/ça'ların intiharı yasaklamasının tek sebebi bizleri düşündükleri içindir. Evet, intihar sonucu bir Satanist'in ruhu kolay kolay yok olmaz, fakat hiç yaşamak istemeyeceği düzeyde feci acı çeker. O hayatta acısını sonlandırdığını sanır, fakat aslında aynı acıyı tekrar ve tekrar yaşamak üzere kendisini kandırmıştır. İntihar sonucu kişi 'en iyi ihtimalle' o sorunu tekrar çözülmek üzere geri bırakır. En kötü ve istenmeyecek senaryo ise kişinin o sorunla birlikte hayatına daha fazla sorun getirmiş olmasıdır. Çözmeniz gereken sorun birden fazla olmuştur artık. Tanrı/ça olma sürecini gereksiz bir şekilde uzatmışsınızdır.

Eğer intihar ederseniz, olacak şey budur: Şu an yaşadığınız acıyı tekrar ve tekrar yaşamak üzere reenkarne olacaksınız ve bu problemi çözmeden de bu acınız sonlanmayacak. Tanrı/çaların insanları gelişimlerine en uygun olacak şekilde reenkarne ettiğini unutmayın. Muhtemelen reenkarne edilmeden önce de size bu durum söylendi ve siz de kabul ettiniz. Acı, insanı terbiye eden ve ileride güçlü kılan büyük elementlerden biridir. Dişinizi sıkın ve Tanrı/çalara güvenin. Bu sürecin onların kontrolünde olduğunun farkında olun.

Bunlara ek olarak, özgüven ile ilgili olumlama ve güneş karesi yapabilirsiniz. İnternet üzerinde intiharla alakalı birçok ücretsiz servis olduğunu unutmayın. Bunlardan çekinmeden yararlanmanız gerekiyor.

Güçlü kalın.
Karşı çıkmak için söylemiyorum ama intihar edince tüm yaptıklarımızın bir anda sıfırlanması bana abartı geliyor. Eğer öyle bir şey varsa gerçek bir açıklaması da olmak zorunda bence. Ökült olarak kesin bir açıklama olmalı yani. Sadece son nefesinde kendini öldürdüğün için psikolojinin kötü olması buna sebebiyet veriyor denilmesi bana intihar edecek olanları korkutmak için söylenen bir söz gibi geliyor. Evet bence de bu gücünü etkiler ama neden sıfırlasın ki? Öyleyse 2. Dünya savaşında onurlu bir şekilde intihar eden yüzlerce, binlerce SS'in de güçleri sıfırlandı mı? İntihar konusunun açılması gerek. Dediğim gibi o ölüm anında ki psikoloji bir miktar etki edebilir ama tamamen sıfırlamaz bence. Ama sebebi ökült anlamda başka bir şeyse, yani çok daha başka bir arkatipi varsa eğer intiharın, onu bilmek istiyorum. Siz veya bir başka SS'den, fark etmez.

Karşı çıkmak için söylemiyorum ama intihar edince tüm yaptıklarımızın bir anda sıfırlanması bana abartı geliyor. Eğer öyle bir şey varsa gerçek bir açıklaması da olmak zorunda bence. Ökült olarak kesin bir açıklama olmalı yani. Sadece son nefesinde kendini öldürdüğün için psikolojinin kötü olması buna sebebiyet veriyor denilmesi bana intihar edecek olanları korkutmak için söylenen bir söz gibi geliyor. Evet bence de bu gücünü etkiler ama neden sıfırlasın ki? Öyleyse 2. Dünya savaşında onurlu bir şekilde intihar eden yüzlerce, binlerce SS'in de güçleri sıfırlandı mı? İntihar konusunun açılması gerek. Dediğim gibi o ölüm anında ki psikoloji bir miktar etki edebilir ama tamamen sıfırlamaz bence. Ama sebebi ökült anlamda başka bir şeyse, yani çok daha başka bir arkatipi varsa eğer intiharın, onu bilmek istiyorum. Siz veya bir başka SS'den, fark etmez.
Tamamen kişisel düşüncelerimi paylaşıyorum ve duruma biraz daha farklı bir yerden bakacağım.

İntihar etmek, bir seçimdir. Ve her seçim kişinin karmasına iyi veya kötü, az veya çok bir etkide bulunur. Bu hayatta her insan acı çeker. Hayat kolay değil elbette ama gelişim için çaba olmadan, hayat daha güzel ve rahat olmayacak. Her şey daha zor olacak...

Bu hayatta kişiyi intihar etme düşüncelerine sevk eden sorunlar çözülmezse, bu sorunlar diğer hayatta çözülmüş olacak mı kendiliğinden... Peki diğer hayatta, kişinin önceki hayatında intihar etmesine sevk eden durumlar, tekrar kişiyi aynı seçime sevk edecek mi...

Şuanda yaşıyorsak, nefes alıyorsak bir şeyleri daha iyi yapmak için mücadele etmeliyiz.

Zaten ölüm, her insan için gelecek. Doğduğumuz ilk andan itibaren ölüme doğru yavaş bir şekilde yürüyoruz. Bedenimiz yaşlanıyor... Ve bu süreç belirli bir ruhsal seviyeye yükselene, gelişene kadar devam edecek. Doğacağız ve öleceğiz. Bu tekrar ve tekrar olacak. Bu insana huzursuzluk ve mutsuzlukta vermemeli elbette. Ölüm bir gerçek. Kişi yaşadığı ve her hayatta ilerleyebileceği için mutlu olmalı ve elinden geleni yapmalıdır. Yaşamda, ölümde varoluşun bir parçasıdır ve kalbini Gerçeklere ve Tanrılara açan bir insana huzursuzluk vermemelidir.

Çözülmesi mümkün olan sorunlar için kişinin bu kararı vermesi, çok daha büyük pişmanlık ve sorunlara yol açacaktır. Ölüm hiçbir şeyi çözmeyecek insan hayatlarında. Belirli özel durumlarda; iyileştirilemez ve acı dolu hastalıklar, savaş anında esir düşmek vb. gibi ciddi durumlarda bu anlaşılabilir.

Ancak hâlâ nefes alıyorken, her insan yarını daha güzel yapmak için çabalamalıdır. Az veya çok, önemli değil. Daha iyi bir varoluş görmek istiyorsak, bunu yaratmalıyız. Bu bizim kendi irademize bağlı. 🕊

Kişinin gerilemesi durumuna gelirsek, hasta olmak ve bedeni etkileyen durumlar bile zihin ve ruh (ruhun kısımları) üzerinde etkilere sahiptir (elbette bu etkiler, nedene göre az, normal veya çok olabilir). Kişinin doğal bir yaşlılık ile ölmemesi de, büyük ihtimalle kişinin diğer hayatlarında zihnini, bedenini ve ruhunu etkileyecek karmalara neden olacaktır. Ancak kişinin karakter, yetenek ve güç olarak tamamen sıfırlanması mümkün değil. Çeşitli farklılıklar olabilir ama sıfırlanmak kulağa doğru gelmiyor.

İntihar bir anda olan, basit bir olay değildir. Kaçırdığınız nokta bu.

İntihar bir süreçtir, kişi o duruma gelene kadar kendisine oldukça zarar verir ve son darbeyi kendi canına kıyarak verir. Düzenli olarak meditasyon yapan ya da gelişmiş ruha sahip birisi intiharı düşünmez. İntiharı düşünen bir kişi zaten meditasyonlarını yapmıyordur ve uzun süredir psikolojisini bozan düşüncelerle baş başa kalmıştır. İntihar, zehirli ve kişinin yavaş yavaş kendisini yok ettiği bir süreçtir. Zaten ruhu zayıf kalmış ve hem psikolojik hem de spiritüel olarak kendisine her gün zarar veren bir kimsenin intihardan sonra ''bir miktar'' zarar görmesi sizce ne kadar doğru?

Savaş sırasında yapılmış intiharlar bu durumun dışında kalır, çünkü kişinin ruhu zarar görmemiştir ve intihar ederken en ufak bir negatif enerji kişiye etki etmez. O sırada kişinin düşündüğü şeyler farklıdır. Bundan dolayı savaş sırasında intihar eden kişilerin ruhları zarar görmez ve gelişimleri sıfırlanmaz.

Tamamen kişisel düşüncelerimi paylaşıyorum

Tamamen kişisel düşüncelerimi paylaşıyorum...
İntihar bir anda olan, basit bir olay değildir. Kaçırdığınız nokta bu...
İkinizinde açıklamalarınızı okudum. Haklı olduğunuz kısımlar var ancak bu yinede gelişimin resetlenmesini açıklamıyor. Ben Yüksek Rahiplerin intihar tüm gelişimi yalanlar dediğini de duymadım, yine türk ss'ler arasında dolaşan bilgilerden biri olabileceği kanısındayım çünkü bu bilgi "ismi lazım değil"den kalma, belki ondan çıkma. Ayrıca başına ardarda gelen, neredeyse işin içinden çıkılamaz sorunlardan ötürü de kişi intiharı düşünebilir. Meditasyonun da kurtaramayacağı şeyler var. Sürekli meditasyon yapan biri de bunalabilir, yavaş yavaş meditasyonu bırakıp iyice kendi içine çekilebilir. Ruhsal açıdan gelişmiş olupta intihar eden kişileri de sayabilirim isterseniz.

Dediğim gibi, intiharın ruha ve gelişime verdiği ciddi zararın sebebi süreçten kaynaklanır.

İntiharın mevcut gelişimi sıfırlaması fikrine, ''ismi lazım değil'' adlı kişiye olan nefretinizden dolayı katılmadığınızı düşünüyorum. İntihar ''bir miktar'' zararla atlatılacak bir olay değildir. Tüm gelişimi dediğiniz gibi sıfırlamıyor olsa da gelişimi son derece düşüreceğinden emin olabilirsiniz.

İntihar, reenkarnasyon sürecinde harcanacak büyük miktarda enerji ve sebep olacağı karma nedeniyle ruhsal gelişime zarar verir. Ayrıca, bunu bir olaydan ziyade bir süreç olarak ele almak daha doğru olacaktır.

Dediğim gibi, intiharın ruha ve gelişime verdiği ciddi zararın sebebi süreçten kaynaklanır.

İntiharın mevcut gelişimi sıfırlaması fikrine, ''ismi lazım değil'' adlı kişiye olan nefretinizden dolayı katılmadığınızı düşünüyorum. İntihar ''bir miktar'' zararla atlatılacak bir olay değildir. Tüm gelişimi dediğiniz gibi sıfırlamıyor olsa da gelişimi son derece düşüreceğinden emin olabilirsiniz.
Sonunda anlaşabildiğimize sevindim. Benim "bir mikar" dediğime bakmayın intiharın zarar verici olduğunun ve bir süreç olduğunun farkındayım ancak süreç olmayanları da zaten konuştuk yani istisnalar var. Hayır nefretimden değil, eski olaylar hortlamasın diye ismini vermeyi tercih etmedim. Onu söyledim çünkü zamanında verdiği yanlış bilgileri sonrasında gelen adminler düzeltip üzerinden geçti. Belki bu gözden kaçmıştır diye düşündüm.

Merak ediyorum, intihar kavramı genelde depresyon-mutsuzluk gibi şeylerle ilişkilendiriliyor. Bu durumdaki bir kişinin intihar etmesi kendi yaşam deneyimime ve perspektifime bakılarak deli saçması, doğru şekilde ruhaniyetle ilgilenen birisinin de bu düşüncelerden tereyağından çekilen kıl gibi sıyrılacağından şüphem yok. Fakat farklı sebeplerden intihar edenler var; genellikle savaş gibi durumlarda, daha kötü kaderden kaçmak için biraz da mecburiyetten edilen intiharlardan bahsediyorum.

Mesela düşman ülke tarafından şehirleri tamamen ele geçirilmiş bir ailenin toplu halde intihar etmesi, eğer bu olmazsa muhtemelen düşman ülke tarafından işkenceye-tecavüze ve bu gibi şeylere maruz bırakılacaklar.

Ya da esir alınmış bir askerin, ülkesinin sırlarını açığa vurmamak için zaten sonu ölümle bitecek korkunç işkencelerden kaçmak için intihar etmesi.

Aklıma bunlara yakın Heinrich Himmler gibi isimler geliyor. Bu tarz kişilerin ruhani akıbeti nedir?

Önemli olan kişinin intihar sürecinde kendisine ne kadar zarar verdiğidir.

Bu hem fiziksel hem de ruhani olarak geçerli. Kendini yakarak intihar eden biriyle, kafasına sıkarak intihar eden birinin ruhuna verdiği zarar aynı olmaz.

Bu durumu spiritüel açıdan da böyle değerlendirebiliriz. Birisi uzun bir süre boyunca ruhuna zarar verirken, diğeri sadece tek seferlik bir zarar verir.

Savaş gibi nedenlerden dolayı mecbur kaldığı için intihar eden kişilerin, özellikle de Satanistse, bu durumdan minimum zararla kurtulacağını düşünüyorum. Çünkü bu intiharın sebebi mecburiyet ve hayatta kalındığında karşılaşılacak büyük zorluklardır.

İntihar etmek için geçerli sebebiniz olabilir. Fakat o negatif karmayı, artık ne derseniz, aşmadıkça diğer hayatınızda yaşama fırsatını unutmayın. Hatta belki de daha kötü yaşamak. Bunu hiçbirimiz istemeyiz.

Bu bilgiye nereden ulaştınız
Bu bilginin doğruluğu hakkında bilgim yok fakat birkaç şey söylemek istiyorum. Neredeyse bütün mitolojilerde reenkarne bu şekilde ele alınıyor. Bireyin bir tür “sınav”ı oluyor bu durum. Hayatlar boyunca bazı olumsuzluklarını yenerek sonunda Tanrı olma seviyesine kadar yükselmesi amaç.

Bu bilgiye nereden ulaştınız
Bahsettiğim durum, Tanrı/ça olma sürecinin önemli etkenlerinden biridir ve forumda uzun süredir bilinen bir gerçektir.

Mantığımızı kullandığımızda, Tanrı/çaların bizi rastgele reenkarne etmedikleri sonucuna varmak zor olmayacaktır.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back